XIX Niedziela Zwykła

1.Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2.Za nami odpust parafialny. Suma odpustowa została odprawiona w minioną niedzielę przez ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Po Mszy Św. odbył się uroczysty obiad w ogrodzie plebanijnym.Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, jakie stały się naszym udziałem przez doroczną uroczystość odpustowa. Dzięki wszystkim parafianom za udział w Eucharystii i tym, którzy uświetnili naszą doroczną uroczystość  odpustową. Szczególne podziękowania Paniom i Panom zaangażowanym w przygotowania tak kościoła jak i ogrodu plebanijnego na wspólny posiłek, dziękuję Ciechocińskim Praczkom i Zespołowi Sacre Coeur za uświetnienie uroczystości swym talentem. Za wszelkie dobro składam Bóg zapłać. Niech Bóg wynagradza potrzebnymi łaskami.

3.Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę minionego tygodnia szczególnie w dniu mostu modlitewnego z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Dziękuję za życzenia i drobne upominki z okazji Dnia Proboszcza. Z każdą życzliwość dziękuję.

4.W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz. 18:30 do 19:30, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

5.W sobotę (13.08) w kościele parafialnym w Ostrowitem, przeżywać będziemy tzw. Dzień Fatimski. Wraz ze Wspólnotą „Żywego Różańca”, zapraszam o godz. 20.15 na czwarte z 6 Nabożeństw Różańcowych, połączone z procesją wokół kościoła (w przypadku sprzyjającej pogody), a zakończone Apelem Jasnogórskim. Na procesję zachęcam do przyniesienia świec zabezpieczonych okapnikiem/lampionem.

6.Kolekta przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii.

7.W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość ku czci NMP Wniebowziętej. Msze Święta celebrowane według następującego porządku: w Nowym Ostrowitem o godz. 8:00, w Ciechocinie o 9:15 zakończone będą błogosławieństwem ziół i kwiatów. O 12:00 uroczysta Msza św. w kościele parafialnym, podczas której podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Mieszkańców Ciechocina, Nowego Ostrowitego i Ostrowitego prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją będą poświęcone bezpośrednio przed Mszą św. o godz. 12:00 przy wejściu głównym. Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę. Po Mszy św. w barwnym korowodzie przejdziemy na boisko sołeckie przy ulicy sportowej. Zapraszamy wszystkie grupy małych rycerzy, ciechocińskich praczek, Koła Gospodyń, Strażaków do tego korowodu. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem. Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

8.Gościom i Parafianom życzę dobrego spędzenia czasu wakacyjnego wypoczynku oraz sprzyjającej pogody.