XVIII Niedziela Zwykła

1.W przywołanej dziś przypowieści Pan Bóg zwraca się do człowieka, który całą ufność złożył w nagromadzonym przez siebie bogactwie. Tym samym Pan Jezus pragnie nas przekonać, że budowanie szczęścia wyłącznie na dobrach materialnych jest złudzeniem; dobra te dają bowiem człowiekowi bezpieczeństwo tylko iluzoryczne. Śmierć może te wszystkie dobra wyrwać z rąk w każdym momencie. Przychodząc niespodziewanie sprawia, że wszystko, co zgromadził, przemyślał, zaplanował, poświęcił, nagle traci zupełnie na wartości, okazując się – jak mówi dziś mędrzec Kohelet  – marnością nad marnościami.

2.Dziękuję Bogu za dar parafialnego odpustu, Dziękuję za wszelkie dobro związane z przygotowaniem, dziękuję za łaskę świadectwa wiary tych wszystkich, którzy przez cały tydzień pielgrzymowali do naszego kościoła po modlitwę i błogosławieństwo. Niech Bóg wynagradza potrzebnymi łaskami.

3.Jutro w poniedziałek, 1 sierpnia  –  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji; również tego dnia obchodzimy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu i Miłosiernemu Bogu polecamy w naszych modlitwach tych, którzy swoje życie oddali za Ojczyznę. co tygodniowa adoracja NS i okazja do spowiedzi. Po Adoracji o 19:30 spotkanie dla Rady Parafialnej, PZ Caritas i wszystkich zainteresowanych dożynkami parafialnymi 15 sierpnia br.

4.Od popołudnia w poniedziałek i przez cały wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki to: nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

5.Kochani, przed nami dni odnowy duchowej. I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

6.W Pierwszy Czwartek miesiąca przypada dzień łączności naszej parafii z WSD w Pelplinie, tzw. Most modlitewny. Tego dnia całe seminarium modli się w intencji naszej parafii. My także chcemy modlić się o powołania i za powołanych. Tego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu od 15:00 – 18:00. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia mieszkańców Nowego Ostrowitego; o godz. 16:00 Różaniec w intencji powołań mieszkańców Ciechocina; o godz. 17:00 GODZINA ŚWIĘTA mieszkańców Ostrowitego. O 18:00 Msza św. o powołania i za nasze Seminarium w Pelplinie.

Czwartek to wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana, Patrona Proboszczów. Tego dnia zapraszam na krótki rajd rowerowy zbiórka o 9:00 przy plebanii. Nie zabraknie rowerowego wysiłku, wspólnego grillowania, zabawy i konkursów. Serdecznie zapraszam. Planowane zakończenie rajdu ok 14:00.

7.W I Piątek odwiedziny chorych od godziny 13:00 i spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św. W Pierwszą w sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

8.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Gościom i Parafianom życzę dobrego spędzenia czasu wakacyjnego wypoczynku oraz sprzyjającej pogody.