Aktualności

XXIII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce XIII Tydzień Wychowania. Tegoroczny Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością, której nie możemy pominąć, jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmioro dzieci: 8-letnia Stanisława, 6-letnia Barbara, 5-letni Władysław, 4-letni Franciszek, 3-letni Antoni, półtoraroczna Maria i dziecko, które znajdowało się pod sercem Wiktorii, gdy została zastrzelona wraz z rodziną przez Niemców, za to, że pomagali Żydom. Bogu niech będą dzięki za takie rodziny i takich Polaków!

2.Dzisiaj, w niedzielę 10 września jako drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

3.Proszę o zgłaszanie dzieci za pomocą naszej strony internetowej do Pierwszej Komunii. W zakładce Sakramenty/Eucharystia znajduje się stosowny formularz. Dotychczas zgłosiło się 9cioro dzieci. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców na którym przedstawię program przygotowania dzieci.

4.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

5.Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Zapisy przyjmuje Ks. Proboszcz po Mszy Św. niedzielnej w zakrystii kościoła do końca września.

6.W poniedziałek zapraszam na co tygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. W godz. 18:30 – 19:15.

7.W środę dzień Fatimski. Uroczysta Msza św. o godzinie 19:00. Na Mszę św. i Nabożeństwo zapraszam szczególnie Róże Różańcowe całej naszej Parafii; Młodzież, która już otrzymała Sakrament Bierzmowania oraz tych, którzy się do niego przygotowują. Trwając w tygodniu Wychowania zapraszam czcieli Matki Bożej z całej Parafii, abyśmy oddali się w jej opiekę. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

8.W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

9.W piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

10.Wyjątkowo nie w środę, a w sobotę 16 września na 14:00 zapraszam naszych Seniorów z całej Parafii na „Pożegnanie Lata” i wspólne spotkanie w domu św. Jakuba.

11.W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

12.Nasza Parafia św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Jezusa Chrystusa” w dniach 23.02-1.03.2024 rok. Szczegóły na naszej stronie Parafialnej.

13.Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia

Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

14.Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary, za waszą modlitwę i troskę o wspólnotę parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.