Aktualności

XXXI Niedziela Zwykła

1.Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych”, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2.Przypominam, że trwamy w oktawie modlitw za zmarłych. Każdego dnia do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Uzyskamy odpust przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga… w intencji, w której modli się papież. Zapraszam do 8 listopada włącznie na różaniec w intencji zmarłych przy grobie ks. Kazimierza o godz. 20:00.

3.Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w Mszy św. w sobotę w samo południe z udziałem księdza biskupa Arkadiusza. Niech Bóg wynagrodzi ofiarowany czas i modlitwę.

4.Jutro w Poniedziałek po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

5.W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

6.W sobotę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości oraz odpust św. Marcina w Ciechocinie. W modlitwie, podczas Mszy Świętych o godz.: 9:00 w Ostrowitem i sumie odpustowej o 12:00 w Ciechocinie pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny, dziękujmy Bogu za dar wolności oraz prośmy o pokój i pomyślność dla wszystkich obywateli.

7.W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

8.W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe zostały odczytane dwukrotnie 1 i 2 listopada. Ostatnie Msze św. zbiorowe we wtorek 7 listopada. Do końca miesiąca można złożyć ofiarę na wypominki roczne odczytywane w Ciechocinie i Ostrowitem w każdą Niedzielę. 

9.W minioną niedzielę odbyła się zbiórka na rzecz misji uzbieraliśmy 324 złote. W uroczystość Wszystkich Świętych Rada parafialna przeprowdziła zbiórkę na cmentarzach, która przyniosła 1062,30 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

10.W tym tygodniu, przypadają następujące święta liturgiczne:

w czwartek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

w piątek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,

w sobotę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.