Aktualności

XXXII Niedziela Zwykła

1.Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

2.Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

3. Pamiętajmy, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary przy okazji wypominek i na msze św. zbiorowe. 29 listopada w czasie misji odprawię dodatkową mszę św. zbiorową.

4.Jutro w Poniedziałek po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. 

5.We wtorek na godz. 17:30 zapraszam młodzież naszej Parafii na Mszę św. i po odbiór indeksów, które są pomocą w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania.

6.W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady parafialnej ekonomicznej i duszpasterskiej po wieczornej Mszy świętej.

7.W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

8.Już w najbliższą sobotę, 18 listopada spotkanie młodych dekanatu rytelskiego. Serdecznie zapraszam młodzież naszej Parafii do skorzystania z tego dobrego czasu przygotowanego z myślą o nich właśnie. Spotkanie rozpocznie się o 9:30 wspólną integracją i konferencją ks. Piotra Jarosiewicza, zwanego Proboszczem TikTok’a, następnie świadectwo wiary i msza św.; spotkanie odbywać się będzie pod patronatem i obecnością biskupa Arkadiusza Okroja, niezwykłym doświadczeniem będzie spektakl Szkoły Tańca Lilia z Krakowa. Proszę o zgłoszenie udziału u mnie, gdyż potrzebne jest to do przygotowania odpowiedniej ilości posiłków, które przygotowuje Kebab Izmir dla każdego uczestnika. Zapisy do czwartku włącznie.

9.Przyszła niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych. Kolektą w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Polecam ją ofiarności czcigodnych Parafian i Gości.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

MODLITWA DO ŚW. JANA PAWŁA II W INTENCJI MŁODZIEŻY

Święty Janie Pawle, Twoją radością były spotkania z młodymi. Mówiłeś, że młodzież jest przyszłością Kościoła i świata. „Jesteście moją nadzieją” – powtarzałeś. Na Światowych Dniach Młodzieży gromadziłeś setki tysięcy, a nawet miliony młodych. Byłeś i pozostałeś dla młodych ojcem, przyjacielem i przewodnikiem. Młodzież wiedziała, że ich kochasz i dlatego słuchała Cię uważnie, gdy głosiłeś trudne zasady Ewangelii. Ukazywałeś słowem, życiem i miłością, że Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Wzywałeś młodych: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Ostrzegałeś, aby nie przegrali życia i miłości. Przeciwstawiając się cywilizacji użycia głosiłeś, że grzechy nieczyste nie są ani wolnością, ani miłością.

Oddajemy Twojej opiece ludzi młodych. Prosimy, swoim wstawiennictwem obroń ich przed zagrożeniami, ułudą, przed zmarnowaniem życia. Niech budują przyszłość na fundamencie Chrystusa i jego Ewangelii, traktując życie jako Boże powołanie. Niech młodzi, wpatrzeni w Twój przykład, zaufają prawdzie i miłości Chrystusowej. Amen.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.