XII Niedziela zwykła

1.Dziś przeżywamy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy opieki św. Józefa, wielu łask Bożych, wdzięczności, szacunku od dzieci i błogosławieństwa Bożego. A zmarłym ojcom radości życia wiecznego.

2.W poniedziałek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msze Św. w Ciechocinie o godz. 17:00 i w Ostrowitem o godz. 18:00. Po Mszy św. w kościele parafialnym co tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością Sakramentu spowiedzi św.

3.W czwartek w tym tygodniu uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Głównej Patronki naszej diecezji. Odpust w Żalnie. Nowenna w środę o stałej porze, ale również w czwartek po Mszy św. parafialnej. W czwartek też zachęcam do udziału w pielgrzymce, która wyruszy z parafii Nowa Cerkiew o godz. 16.30 do Żalna. Msza święta w Żalnie będzie sprawowana o godz. 20.00. Można na Mszę świętą dojechać samochodem, aby zabrać pielgrzymów do domu.

4.W sobotę, 29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Św. w sobotę tylko przed południem o godz. 8:00 i 10:00 w Ostrowitem i o godz. 9:00 w Ciechocinie.

5.Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. parafialnej.

6.Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości za złożone ofiary na rzecz naszej Parafii.

7.Rozpoczynamy wakacje. Dzieciom, nauczycielom i wychowawcom życzymy dobrego czasu wypoczynku wakacyjnego.

8.Zapowiedzi: W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić Krzysztof Kocot stanu wolnego z Parafii Miłosierdzia Bożego z Piaszczyna z Dominiką Bilską stanu wolnego z naszej parafii. Jest to zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach do ich ślubu proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

9.Wszystkim Parafianom, Gościom, przybyłym do nasze wspólnoty życzę miłej, dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.