Finał akcji „Czas miłosierdzia 2022”

Jałmużna Wielkopostna – „Czas Miłosierdzia”

Pomoc seniorom dotkniętym przez pandemię, wsparcie dla uchodźców z Ukrainy dotkniętych wojną i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to trzy najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna. W tym roku przebiegła ona pod hasłem „Czas miłosierdzia”.

W Środę Popielcową w wielu szkołach i parafiach rozpoczęła się zbiórka w prawie 350 tys. papierowych skarbonkach. Z czego niewielka część bo 70 sztuk trafiło do naszej Parafii. Akcja była prowadzona przez cały okres Wielkiego Postu. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia po Mszy św. miał miejsce Finał zbiórki w wymiarze Parafialnym. Dzień wcześniej trzech laureatów było na Finale diecezjalnym. Wszelkie informacje udziela ks. Proboszcz.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społecznej na los osób starszych i cierpiących w czasie pandemii oraz ich wsparcie dzięki datkom zbieranym do skarbonek oraz przekazywanym wpłatom. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw często nie zauważamy. (dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki)