I Kongres Różańcowy Dekanatu Rytelskiego

do Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Rytlu

Rok 2024 w Kościele przeżywamy pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła w naszej Diecezji Pelplińskiej nie tak dawno zawierzaliśmy się Maryi w ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zachęcał nas wtedy, abyśmy zbliżali się do Maryi z największą ufnością, nie licząc na własne zasługi ani dobre uczynki. Z prośbą, aby nieustannie przychodziła z pomocą w wielorakich potrzebach naszych oraz byśmy potrafili jeszcze gorliwiej oddawać cześć Jej Synowi.

W pierwszą sobotę września bieżącego roku, w wigilię święta Narodzenia NMP będziemy w kościele w Rytlu przeżywali Pierwszy Kongres Różańcowy naszego rytelskiego Dekanatu. Przygotowany jest ciekawy program, którego centralnym wydarzeniem będzie Msza Św. z udziałem wszystkich kapłanów dekanatu.

Do Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Rytlu na dzień 7 września zapraszamy w imieniu swoim oraz całej wspólnoty parafialnej: wszystkie Koła Różańcowe, Róże Różańcowe, osoby indywidualne i grupy zorganizowane – osoby wszystkich stanów i zawodów.

U stóp Różańcowej Matki, przy Jej Cudownym Wizerunku modlić się będziemy za nasze rodziny, parafie, naszą diecezję; o pokój w umęczonej wojną Ukrainie i o pokój w Ojczyźnie naszej i w naszych domach.

Matka Boża Królowa Różańca Świętego oczekuje w Rytlu. Zaczynamy o godz. 11:45Do zobaczenia 7 września 2024 r. Niech nie zabraknie nikogo, kto kocha Najświętszą Maryję Pannę i komu drogi jest Różaniec!!

Zapraszają:

Ks. Sylwester Bąk, Proboszcz Parafii NMP Królowej Różańca św. w Rytlu

Ks. Tomasz Dawid, Proboszcz Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem, Ojciec duchowny  dekanatu rytelskiego