I Niedziela Wielkiego Postu

1.W środę popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku.

2.Bóg zapłać za obecność na Mszy Św. w środę popielcową. Bóg zapłać za złożone na rzecz Ukrainy. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. A także za tacę gospodarczą minionego tygodnia. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca składam wdzięczne „Bóg zapłać”.

3.W poniedziałek co tygodniowa Adoracja NS z możliwością spowiedzi.

4.W środę o godz. 16:00 w plebanii spotkanie dla kandydatów i członków scholki Parafialnej pod kierunkiem Pani Pauliny Stosik. Natomiast o 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu w piątek ulicami Ciechocina. Proszę Strażaków z OSP Ciechocin i OSP Ostrowite o zabezpieczenie przemarszu i wspólnej modlitwy. Rozpoczniemy jak zawsze Mszą św. o godz. 19:00 następnie nabożeństwo. Proszę o obecność każdego, kto dysponuje czasem.

6.Dzień solidarności z misjonarzami przypada jak co roku w II Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 25 lutego. W tym dniu odbywa się ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

7.Wzorem lat ubiegłych Caritas przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje – najczęściej chodzi o dar materialny, ale też o czas poświęcony bliźniemu, okazane wsparcie duchowe i kochającą obecność. Skarbonki będzie można odebrać w przyszłą niedzielę.

8.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu. SZCZĘŚĆ BOŻE!