II Niedziela Wielkiego Postu

1.W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2.Dziś przeżywamy dzień solidarności z misjonarzami, w związku z tym odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji. Bóg zapłać!

3.Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątek w Ciechocinie o 15:30; w Ostrowitem ok 17:30 i w Nowym Ostrowitem o 18:00. Gorzkie żale po każdej Mszy św. Niedzielnej.

4.W poniedziałek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu spowiedzi św. Po adoracji spotkanie Rady Parafialnej Ekonomicznej i Duszpasterskiej na Plebanii.

5.Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kolejnych rodzinach zgodnie ze spisem sporządzonym przez Radnych Parafii. Nowenna do Matki Bożej wyjątkowo w poniedziałek przed mszą świętą.

6.We wtorek zapraszam naszych seniorów na cykliczne spotkanie w Plebanii. W ramach Parafialnego Klubu Seniora, pamiętajmy o okularach i nożyczkach.

7.W środę o 16:00 spotkanie scholii i tych, którzy chcą się włączyć we wspólny śpiew pod kierunkiem Pani Pauliny Stosik.

8.Od wtorku do czwartku Msza św. wieczorna poza parafią, biuro parafialne nieczynne.

9.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św. W piątek obchodzimy także Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

10.Odwiedziny chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 12:00.

11.Tradycyjnie już podczas Wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty i wystrój do naszego grobu na rok 2024. Ofiary na niniejszy cel zbiorą jak zawsze Radni Parafii informując również o Peregrynacji obrazu Matki Bożej.

12.Wzorem lat ubiegłych Caritas przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje – najczęściej chodzi o dar materialny, ale też o czas poświęcony bliźniemu, okazane wsparcie duchowe i kochającą obecność. Skarbonki można odebrać w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.

13.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

14.W przyszłą niedzielę 3 marca przypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Jerzego Likierskiego. Polecajmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

15.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję za złożone ofiary na dzisiejszą tacę.

16.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu. SZCZĘŚĆ BOŻE!