IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Naszej modlitwie dziś przewodzi i Słowo Boże głosi ks. Paweł Piesik, którego serdecznie witamy i pozdrawiamy.

2.W poniedziałek w sąsiedniej Parafii Lichnowy o godz. 16:00 uroczystość Sakramentu Bierzmowania pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Nie będzie Mszy św. wieczornej zaś co tygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu została przeniesiona na wtorek.

3.Zapraszam na kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora we wtorek od 14:00.

4.W środę, 13 marca, przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5.Spotkanie scholii w środę o godz. 16:00 na plebanii. Nowenna do Matki Bożej o 17:30.

6.Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek ulicami Ostrowitego po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:00.

7.Tradycyjnie już podczas Wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty i wystrój do naszych kościołów na rok 2024. Ofiary na niniejsze cele zbiorą Radni Parafii przy tej okazji tworząc harmonogram peregrynacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który w Ciechocinie rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia zaś w Ostrowitem 18 września.

8.Dziękuję za włączenie się w akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”, gromadząc ofiary w wielkopostnej skarbonce. Skarbonki przynosimy w wielką sobotę.

9.Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kolejnych rodzinach zgodnie ze spisem sporządzonym przez Radnych Parafii.

10.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie, ostatnie wolne miejsca – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

11.Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszych kościołach. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

13.Odszedł do wieczności śp. Ks. Biskup Senior Piotr Krupa l. 87; pogrzeb obył się w sobotę w Pelplinie. Msza św. z modlitwą o łaskę nieba dla księdza Biskupa we wtorek o godz. 18:00. Polecajmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

14.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!