IX Niedziela zwykła

1.Serdeczne Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania wszystkim przygotowującym tę Uroczystość za piękne świadectwo i ofiarny trud. Wszystkim biorącym udział w procesji: dzieciom w strojach komunijnych, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, niosącym feretrony i chorągwie, panom od baldachimu, ministrantom i lektorkom, panu organiście i wszystkim biorącym udział, za świadectwo wiary.

Bóg zapłać za przygotowywanie i udział w tworzeniu Ołtarzy na Boże Ciało. Serdeczne podziękowanie dla Wszystkich Strażaków i tych biorących udział w procesji i tych zabezpieczających bezpieczeństwo naszego wędrowania niech Pan Bóg Błogosławi.

Ks. Proboszcz.

2.Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki proszę o sypanie kwiatów. Przy wejściu proszę zostawiać płatki kwiatów dla dziewczynek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. przed procesją do piątku włącznie.

3.W bieżącym tygodniu we wtorek przypada 18 rocznica moich święceń kapłańskich. Zapraszam na uroczystą Mszę św. z udziałem wszystkich księży mego rocznika święceń w poniedziałek o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Słowo Boże wygłosi ksiądz Prałat Jan Ostrowski – Dziekan Dekanatu kościerskiego i Proboszcz Parafii Lipusz.

4.W poniedziałek zapraszam na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. która rozpocznie się wyjątkowo przed Mszą św. wieczorną od 17:30.

5.We wtorek spotkanie Parafialnego Klubu Seniora o stałej porze w domu św. Jakuba będziemy przygotowywać wianki na czwartek.

6.W środę Nowenna Do Matki Bożej i modlitwy do św. Józefa o godz. 17:30.

7.W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała zostanie odprawiony obrzęd poświęcenia przyniesionych przez wiernych wianków uplecionych z kwiatów i ziół leczniczych. Wianki stanowią symbol Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie. Wianek powieszony w oknie, nad drzwiami wejściowymi lub zatknięty za obraz — przechowuje się przez cały rok, aż do następnej Oktawy, a po roku można go spalić; nie wolno go wyrzucić, gdyż jest poświęcony. W czwartek również będę błogosławił dzieci zapraszam szczególnie te, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.

8.W najbliższy piątek, 7 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i pierwszy Piątek miesiąca. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą świętą.

9.Odwiedziny chorych i starszych osób ze spowiedzią i komunią świętą w piątek, 7 czerwca od godz. 9:00.

10.Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. parafialnej.

11.Taca zbierana podczas Mszy św. za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na prace remontowe i cele gospodarcze naszej wspólnoty. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

12.Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary przekazywane na potrzeby naszej Parafii. Życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.