Niedziela Męki Pańskiej

1.Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień jest wielki nie przez śmierć, smutek i grzech, lecz przez Życie, Radość i Miłość. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

2.Dzisiaj w naszej parafii dzień spowiedzi świętej. Skorzystajmy z tego czasu łaski. Niech nikomu nie zabraknie czasu na pojednanie się z Panem Bogiem. Będą zaproszeni duszpasterze naszego dekanatu. Spowiedź w kościołach i kaplicy od godz. 19:00.

3.Chorych i starszych odwiedzę w środę, 13 kwietnia od godz. 10:00. Proszę o zgłoszenie takiej potrzeby sms na nr proboszcza 504861030. Po wieczornej Mszy św. w środę spotkanie Rady Parafialnej, spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę 20 kwietnia.

4.Przed nami szczególny czas Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Ten czas przeżywać będziemy w kościele parafialnym:

•        W Wielki Czwartek gromadzimy się na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00;

•        W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 13:00. Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża Świętego o godz. 17.00. W tym dniu szczególnie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00. W Wielki Piątek  adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. O godz. 20:00 zgromadzimy się na nabożeństwie Gorzkich Żali.

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

•        W Wielką Sobotę, Kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim i adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 Ciechocin; o godz. 11:00 Nowe Ostrowite. O godz. 12:00 Ostrowite. Na poświęcenie pokarmów przynosimy podpisane skarbonki z jałmużna wielkopostną. W niedzielę Miłosierdzia rozlosujemy nagrody dla uczestników tej zbiórki. Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 zakończona procesją rezurekcyjną.

5.Za tydzień Wielkanoc. Po śniadaniu wielkanocnym zgromadzimy sią w kościele, by uwielbiać Zmartwychwstałego Pana. Nie będzie Mszy Świętej, o godz. 7.30 w Ostrowitem. Msze św. w Ciechocinie o 9:15, w Ostrowitem o 11:00 i w Nowym Ostrowitem o 12:30.

6.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy jak w każdą Niedzielę z dodatkową Mszą św. w Nowym Ostrowitem o 12:30.

7.Zwracamy się z prośbą do parafian. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

8.Dziękuję za złożone z każdej wioski naszej Parafii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9.Wszystkim parafianom dziękuję za wszelkie dowody życzliwości, za intencje Mszy św. i za składane ofiary.

Ks. Tomasz – Proboszcz