Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom za otrzymane życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za dary materialne za smaczne ciasta, wędliny… Pamiętam o Was wszystkich w codziennej modlitwie i jednocześnie dziękuję za Wasze modlitwy w moich intencjach.

2.Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas składam serdeczne życzenia, otwartego na potrzeby ludzi serca. Niech Was w czynieniu dobra wspomaga błogosławieństwo Miłosiernego Pana. Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Z okazji Święta Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum. Zechciejmy skorzystać z obietnic Jezusa. Dzisiaj o godzinie 14:00 zapraszamy na Mszę św. odpustową do Nowego Ostrowitego.

3.W poniedziałek 25 kwietnia obchodzimy Dzień Modlitw o urodzaje ku czci Św. Marka. W naszym kościele o godz. 18.00 będzie Msza św. po której mam nadzieję wyruszę w procesji wraz z Rolnikami naszej Parafii i ich Rodzinami prosząc o błogosławieństwo Boże, dobrą pogodę, potrzebny deszcz i dobre urodzaje ziemi. Procesja odbędzie się po Mszy św. do Krzyża Misyjnego przy kościele wokół kościoła. ZAPRASZAM Parafian, Rolników z Rodzinami i poczty sztandarowe! Potrzebna i ważna jest nasza wspólna modlitwa o dobry urodzaj!

4.We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość ku czci Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość została przeniesiona na 26 kwietnia.

5.W środę Nowenna do M.B.N. Pomocy o godz. 17:30.

6.W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

7.Bóg zapłać za ofiary na Ciemnicę, kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do wystroju naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary składane na cele Caritas i do bezbarwnych skarbonek, jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne.

8.Wszystkim Parafianom i Gościom obchodzącym swoje imieniny, urodziny, rocznice ślubu, składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia opieki swoich świętych Patronów. Niech Wam dobry Bóg błogosławi.