Niedziela Trójcy Świętej

1.Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2.W dzisiejszą niedzielę, 26 maja przeżywamy Dzień Matki. Otoczmy modlitwą wszystkie mamy naszej parafii i prośmy, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec swoich dzieci. A zmarłym mamom wypraszajmy niebo.

3.W poniedziałek zapraszam na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. szczególnie przed uroczystością Bożego Ciała. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy do św. Józefa.

4.We wtorek spotkanie Parafialnego Klubu Seniora o stałej porze w domu św. Jakuba.

5.W najbliższy czwartek, Uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 30 maja). Msze Św. w naszej Parafii o godz. 9:00 w Ciechocinie i 11:00 w Ostrowitem. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy po Ostrowitem.

• przygotowanie Pierwszego Ołtarza przy domu Państwa Gańcza na ulicy szkolnej proszę Strażaków z OSP Ostrowite i Grupę Społeczną DziałaMy;
  • przygotowanie drugiego ołtarza umiejscowionego przy plebanii proszę mieszkańców wsi Nowe Ostrowite
  • Ołtarz trzeci będzie umiejscowiony przy domu Państwa Edyty i Zbigniewa Stanisławskich, a o jego przygotowanie w tym roku proszę mieszańców Ciechocina z ulicy Jana Pawła II i ulicy Pogodnej czyli tzw. „jedynki”
  • Ołtarz czwarty znajdować się będzie przy posesji Państwa Joanny i Bogdana Grzyb oraz Pana Ryszarda Zimoch i o jego przygotowanie proszę mieszkańców wsi Ostrowite z ulicy Szkolnej i Sportowej.

Proszę brać strażacką o czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu procesji, proszę o udekorowanie okien symbolami eucharystycznymi w całej Parafii, a szczególnie na trasie procesji. Proszę Radnych Parafii o tzw. okurzenie i udekorowanie chorągwi które miałyby pójść w procesji udekorowanie ich kwiatami i wstęgami, proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów i baldachimu. Proszę o liczny udział dzieci sypiących kwiaty i dzieci komunijnych. Proszę też poszczególne sołectwa o przygotowanie płatków kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiaty prócz tego co dzieci same sobie przygotują. We wtorek o godz. 17:00 próba sypania kwiatków. Zapraszam dziewczynki z Rodzicami. Proszę o udekorowanie brzózkami trasę procesji. Zachęcam do licznego udziału i wspólnej modlitwy. Dziękuję Panu Mirkowi Gańcza za odnowienie trybularza i kadzielnicy.

Procesja eucharystyczna przez całą Oktawę Bożego Ciała będzie po Mszy świętej, w dni powszednie, o godz. 18:00 (z wyjątkiem soboty, kiedy procesja zostanie połączona z Eucharystią o godz. 17:00); natomiast w niedzielę, o godz. 11:00. Bóg ukryty w wielkiej Tajemnicy Chleba czeka na każdego.

6.W tym tygodniu – w sobotę, rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Ostrowitem po Mszach Św. parafialnych (z wyjątkiem niedziel i śród) będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach czy krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Nabożeństwo czerwcowe w Ciechocinie o 17:00 a w Nowym Ostrowitem o 18:00.

7.Z okazji przypadającego w sobotę DNIA DZIECKA wszystkim dzieciom, tym mniejszym i tym większym życzę wiele radości, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i zdrowia, a także ciągłego radowania się Bożą miłością. Wzrastajcie w łasce u Boga.

8.Na zakończenie pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność najpierw Różom różańcowym za wspólnie przeżyty kongres, za odmówione różańce i przeżytą eucharystię, za wspólnotę modlitwy i wszelką życzliwość. Dziękuję Strażakom za wspólną modlitwę w kościele parafialnym i radosne spotkanie przy stole w ogrodzie plebanijnym. Wyrażam również wdzięczność uczestnikom XII Kosznajderskiego Rajdu Rowerowego zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania Sandry Brdy i obiadowy przystanek przy domu Św. Jakuba. Dziękuję Pani Sołtys i Panu Grzgorzowi Misztal za okazaną pomoc, dziękuję za wszelką pomoc minionego tygodnia, życzliwość i złożone ofiary materialne składam z serca płynące „Bóg zapłać!”.