Poniedziałek Wielkanocny

1.Trwamy teraz w tygodniu zwanym OKTAWĄ świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia powtarzać będziemy te same słowa dzisiejszej liturgii: „Zjednoczeni z całym Kościołem uroczyście obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Pozwólmy, aby nasze serca napełniały się tą prawdą naszej wiary przez udział w liturgii oktawy. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby uczelni katolickich w tym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

3.Od jutra ulega zmianie godzina sprawowania Mszy św. wieczornych w ciągu tygodnia. W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna o godz. 18:00. Wyjątkowo w piątek Msza św. o 19:00 z racji prowadzonych przez Proboszcz rekolekcji.

4.Jutro we wtorek wielkanocny msza św. w intencji młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i po mszy św. obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów w sprawie rekolekcji kerygmatycznych. Obecność obowiązkowa.

5.W środę Nowenna do M.B.N. Pomocy o godz. 17:30.

6.W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę  przed Świętem Miłosierdzia Bożego, dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a w tygodniu o 17:40. (Piątek 18:40)

7.W  Niedzielę Miłosierdzia przed każdą Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego parafialnego Zespołu Caritas, oraz wszystkich darczyńców. W niedzielę miłosierdzia, panie z Zespołu Caritas po każdej mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na cele miłosierdzia. W czasie Mszy św. o 11:00 losowanie nagród za ofiary ze skarbonek wielkopostnych. W Nowem Ostrowitem Msza św. odpustowa o godz. 14:00.

8.Z całego serca dziękujemy tym wszystkim Osobom, które wniosły swój wkład w nasze wspólne doświadczenie i przeżycie Świat Wielkanocnych.

9.Życzenia świąteczne składam serdeczne… „Chrystus Zmartwychwstał – Zmartwychwstał prawdziwie”. Jeśli pozwolimy, aby Światło Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniło nasze dusze nadzieją i radością, wówczas w nasze życie wejdzie ład i porządek, zgodę, miłość i pokój. Tej nadziei, harmonii, miłości i pokoju oraz radości Wielkanocnego Poranka życzę z całego serca wraz z kapłańską modlitwą.

Ks. Tomasz.