Rekolekcje kerygmatyczne GPS

W dniach 22-23 kwietnia br. miały miejsce rekolekcje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej Parafii św. Jakuba Apostoła i z Parafii w Silnie. Rekolekcja odbywały się w Szkole Podstawowej w Silnie za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Tobolewskiej. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy, dla wszystkich młodych ludzi rozpoczynających cykl 2-letniej formacji przygotowania do bierzmowania.

Celem rekolekcji GPS jest doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana. Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Podobnie jak GPS w aucie ma pomóc nam trafić do wyznaczonego celu, tak rekolekcje GPS są czasem pozwalającym uczestnikom na prawdziwe spotkanie z Jezusem, który w swojej miłości do nich przychodzi i pragnie wziąć odpowiedzialność za ich całe życie – wystarczy ich decyzja zaufania.Rekolekcje prowadził nasz ks. Proboszcz Tomasz Dawid wraz z ekipą młodych ludzi z Chojnic, Nowej Cerkwii i Starogardu Gdańskiego. Rola całej ekipy polega na głoszeniu i dawaniu świadectwa osobistej wiary.