V Niedziela Wielkiego Postu

1.Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas liturgia koncentrowała nas na sprawie nawrócenia i pojednania, o tyle teraz w większym stopniu będziemy koncentrować się na medytacji krzyża Pana Jezusa.

2.Z racji rekolekcji, które ks. Proboszcz przeprowadza w Charzykowach nie będzie Adoracji w poniedziałek a msza św. wieczorna we wtorek i środę o godz. 19:00. Serdeczne Bóg zapłać ks. Pawłowi za zastępstwo.

3.We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Św. w naszym kościele parafialnym sprawowanej o godz. 19:00 będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

4.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. Spotkanie scholii o stałej porze czyli o 16:00.

5.W czwartek na Plebanii spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Tego dnia na mszę św. wieczorną zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6.Czwartek w naszej Parafii to dzień przedświątecznej spowiedzi św. we wszystkich miejscowościach od godz. 19:00 z udziałem księży spowiedników z całego dekanatu.

7.W piątek Droga Krzyżowa: o 15:30 w Ciechocinie, po Mszy św. ok 17:30 w Ostrowitem i o 18:00 w Nowym Ostrowitem.

8.Trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. „Akcja 21:20”. Codziennie (do Niedzieli Palmowej włącznie) po Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny. Zachęcam również by w godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21:00 indywidualnie włączyć się w tę modlitwę. Intencje zostały podane w poprzednim numerze gazetki parafialnej.

9.Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Msza św. o 11:00 rozpocznie się jak co roku przy plebanii.

10.Młodzież Parafii zachęcam do udziału w spotkaniu młodzieży w Kościerzynie w Niedzielę Palmową czyli za tydzień.

11.Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę. W ubiegłą niedzielę taca na cele gospodarcze i remontowe wyniosła 1595 zł. Bóg zapłać. Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty i wystrój do naszych kościołów na rok 2024.

12.Ostatni tydzień zapisów na pielgrzymkę do Medjugorie, ostatnie wolne miejsca – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

13.Gorąco dziękuję wszystkim za obecność i wspólną modlitwę i życzę Bożej opieki w rozpoczynającym się tygodniu.