X Niedziela zwykła

1.Przypominam, że nabożeństwa czerwcowe odprawiam codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

2.Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

3.W Poniedziałek co tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. Na Adorację zapraszam szczególnie Radę Parafialną. Po Adoracji spotkanie w kościele. We wtorek z powodu obowiązkowego szkolenia w Kurii diecezjalnej – Msza św. tylko rano o godz. 8:00.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

*We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

*W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, patrona osób i rzeczy zaginionych oraz Dzień Fatimski. Zapraszam na godz. 19:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe, a następnie nabożeństwo fatimskie zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję przynosimy świece. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, by oddać cześć Matce Bożej, by powierzyć Jej swoje radości, troski i problemy.

*W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika zamordowanego w obozie w Dachau

5.Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny.  Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

6.Dziś, w niedzielę w Bazylice o godz. 14.00 Msza święta w intencji ks. prał. Arkadiusza Lissa, pierwszego po II wojnie światowej proboszcza Chojnic w latach 1947 – 1974 z okazji 50. rocznicy jego śmierci. O godz. 15.00 w podziemiach kościoła gimnazjalnego promocja publikacji – wspomnień. O godz. 16.00 modlitwa przy grobie ks. Arkadiusza.

7.W dniach 15 – 17 lipca odbędą się w Chojnicach kolejne rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadzi ks. John Bashobora. Więcej informacji i zapisy (tel. 724 360 575), parafia.net.pl

8.Witam i pozdrawiam parafian, gości i sympatyków naszej Parafii na niedzielnej   Eucharystii. Życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.