XIII Niedziela zwykła

1.„Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2.W poniedziałek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Po Adoracji spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

3.We wtorek pogrzeb śp. Wojciecha Pawlaka, który był ojcem ks. Janusza, proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Borzytuchomiu a wcześniej Proboszcza naszej Parafii.

Msza Święta pogrzebowa odprawiona  zostanie we wtorek, 2 lipca 2024 roku, o godz. 11.00 w kościele pw. św. Filipa Neri w Bytowie. Na pogrzeb udamy się autokarem zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu 30 złotych. Został zamówiony wieniec od Parafii. I za tydzień do puszki będzie można złożyć ofiarę na Msze święte za zmarłego, którego polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

4.Składam serdeczne podziękowania Wszystkim Parafianom, którzy w miniony czwartek odpowiedzieli na Apel Księdza Biskupa Ryszarda i oddali cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie dziękuję uczestnikom pieszej pielgrzymki i wspólnej modlitwy na Eucharystii w kościele parafialnym jaki i w Żalnie. W śpiewie i wspólnej modlitwie czuć było moc ludzi prawdziwie kochających Matkę Bożą. Za dar obecności, wspólnych przeżyć i modlitwę niech Dobry Bóg błogosławi. Nowenna do Matki Bożej w środę o stałej porze 17:30.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. O godz. 17:00 Godzina Święta.

W pierwszy piątek zachęcam do przyjęcia czystym sercem Komunii wynagradzającej Bożemu Sercu grzechy nasze i całego świata. Spowiedź 15 minut przed każdą mszą. Chorych i starszych odwiedzę tego dnia od 11:00.

W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

6.Serdecznie zapraszam do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę i jednocześnie zapraszam na spotkanie przed pielgrzymkowe dzisiaj w Chojnicach o godz. 15.00 w Kościele Gimnazjalnym.

7.14 lipca odbędzie się spływ kajakowy na trasie Rytel-Fojutowo. Zapisy i szczegóły u ks. Proboszcza.

8.Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.