Aktualności

XIV Niedziela zwykła

1.Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę. Serdecznie witam wszystkich wypoczywających w naszej parafii i życzę, miłego wypoczynku, aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

2.W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

*w poniedziałek, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,

*w czwartek, 11 lipca, święto św. Benedykta, opata, z Monte Casino, patrona Europy. Ten dzień jest okazją i zaproszenie do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte według porządku powszedniego.

*w piątek, 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

*w sobotę, 13 lipca, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.       

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składam życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

3.W poniedziałek co tygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Na adorację zapraszam szczególnie kandydatów do Sakramentu bierzmowania w miarę możliwości.

4.Od wtorku do czwartku udaję się na rekolekcje kapłańskie. Biuro parafialne w tym czasie nieczynne. Msze św. od wtorku do czwartku o godz. 17:00 zastępować mnie będą księża z Chojnic. Ofiary za Msze św. proszę składać do czarnej skrzynki w kościele. W razie potrzeb nagłych proszę kierować się do Ks. Andrzeja w Lichnowach lub ks. Wojciecha w Silnie.

5.W sobotę 13 lipca po Mszy Świętej wieczornej Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.

6.Kolekta na Stolicę Apostolską w uroczystość Piotra i Pawła wyniosła 67 zł. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

7.Serdecznie zapraszam do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Proboszcz Jacek z Chojnic tradycyjnie zaprasza na duchową pielgrzymkę do bazyliki, gdzie będzie się łączyć z pielgrzymami na modlitwie apelowej o godz. 21.00 w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia.

8.14 lipca odbędzie się spływ kajakowy na trasie Rytel-Fojutowo. Zapisy i szczegóły u ks. Proboszcza. 

9.W miniony wtorek uczestniczyliśmy w pogrzebie śp. Wojciecha Pawlaka, Ks. Janusz dziękuje wszystkim uczestnikom pogrzebu, a także tym którzy łączyli się duchowo. Wyraża wdzięczność za wszystkie słowa wsparcia. Dzisiaj można złożyć ofiarę na Msze święte za zmarłego Wojciecha, którego polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10.W czwartek, 25 lipca ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Jakuba Apostoła, dla Parafii jest to najważniejsze wydarzenie w roku. Msza święta w tym dniu o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, abyśmy w tym dniu mogli uzyskać ODPUST ZUPEŁNY. Obyśmy byli wszyscy w stanie ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ. Bardzo proszę, aby pomóc zorganizować transport dla osób starszych, którzy nie mają jak dotrzeć do kościoła a bardzo tego pragną. Z tej też okazji napisałem do Was list zamieszczony w naszej gazetce i na stronie interenetowej.

11.Na kolejną Niedzielę i nowy tydzień niech Bóg nam błogosławi.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.