XXIII Niedziela zwykła

1.Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce XIV Tydzień Wychowania, który będzie przebiegał pod hasłem „Wychowujmy razem”. Jego celem jest wsparcie Kościoła, rodziny i szkoły we wspólnych wysiłkach wokół wychowania dzieci i młodzieży.

2.Dzisiaj również jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest ono jako święto Matki Bożej Siewnej. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

3.W poniedziałek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św.

4.We wtorek o godz. 14:00 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora w domu św. Jakuba, będziemy odkrywać nasze kubki smakowe w deserach ziemi kosznajderskiej. Serdecznie zapraszamy.

5.We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie całej Rady Parafialnej ekonomicznej i duszpasterskiej w domu św. Jakuba.

6.W piątek, 13 września zapraszam na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. w intencji Parafii o godz. 20:00. Na to spotkanie zabieramy ze sobą świece.

7.W sobotę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Tego dnia rozpoczniemy odnowienie zeszłorocznych misji Świętych, które poprowadzą Misjonarze Krwi Chrystusa.

8.W przyszłą niedzielę w naszej modlitwie będziemy szczególnie prosić dobrego Boga o błogosławieństwo i światło Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników administracji szkolnej. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

9.Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia dzieci do Pierwszej Komunii św. do tej pory zgłosiło się 12ścioro dzieci. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Dzieci pragnące przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w Ostrowitem – przynależące do innej parafii – na to spotkanie, muszą przedłożyć zgodę własnego Ks. Proboszcza na przystąpienie do Pierwszej Komunii Św. poza parafią zamieszkania oraz metrykę chrztu świętego.

10.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2025. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii.

11.Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na utrzymanie naszej Parafii i prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

12.Informuję mieszkańców Ostrowitego, iż od 18 września na zakończenie odnawianych misji będziemy kontynuować peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

13.Wszystkim życzę Bożego pokoju, a solenizantom najbliższych dni wszelkiej radości i pomyślności. Niech Bóg zachowa nas w Swej opiece.