XXIV Niedziela zwykła

1.Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.Dzisiaj przypada 84. rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Módlmy się w tym dniu za poległych w obronie naszej ojczyzny.

3.W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Bogiem. Dziś rozpoczynamy coroczne Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, które będzie miało następujący przebieg:

Niedziela, 17 września – Po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa dzieci

Po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami uczniów klasy 3 SP

Poniedziałek 18 września

17:00 spotkanie rodziców i uczniów klasy 8 SP kandydatów do Sakramentu Bierzmowania

17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta

18.00 Msza Święta + obrzęd błogosławieństwa i posłania, uroczyste rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania (uczniowie klas 8 SP)

Wtorek, 19 września – Msza św. w intencji Parafii z udziałem Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Parafialny Zespół Caritas. Po Mszy spotkanie w domu św. Jakuba.

4.W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

5.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

6.Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Zapisy przyjmuje Ks. Proboszcz po Mszy Św. niedzielnej w zakrystii kościoła do końca września.

7.Nasza Parafia św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Jezusa Chrystusa” w dniach 23.02-1.03.2024 rok. Szczegóły na naszej stronie Parafialnej.

8.Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia

Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

9.Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary, za waszą modlitwę i troskę o wspólnotę parafii składam serdeczne Bóg zapłać!