XXIX Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii w łączności duchowej z osobą Św. Jana Pawła II 97. Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Dzień dzisiejszy jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele.

2.Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi.

3.W dzisiejszą niedzielę przypada też rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

4.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentuz możliwością skorzystania z sakramentalnej spowiedzi św.

5.We wtorek kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Zapraszam Seniorów z całej Parafii. Na spotkanie przynosimy swoje okulary i nożyczki.

6.W piątek na Mszę św. po której katecheza dla dzieci klas 3 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Komunii Świętej w naszej Parafii wraz z Rodzicami.

7.W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

8.W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

9.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej, a na nabożeństwa październikowe w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane po każdej Mszy Św. niedzielnej oraz od poniedziałku do soboty w Ciechocinie o 15:30, w Ostrowitem o 16:30 i w Nowym Ostrowitem o 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

10.Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę lub w zakrystii. W naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych przez oktawę modlitw za zmarłych – szczegóły w gazetce parafialnej

11.Za modlitwy, ofiary i wszelką życzliwość – składam serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Tydzień temu do puszki z racji Dnia Papieskiego została zebrana kwota 236 zł, która została wpłacona na konto Fundacji Dzieło III Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Papieskie dzieła misyjne na zakończenie Tygodnia Misyjnego, już dziś dziękuję za każdy gest dobroci.

12.31 października w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych przebranych za postaci świętych i błogosławionych, na wspólne świętowanie. Spotkamy się o godzinie 16:30 na ostatnim nabożeństwie różańcowym oraz uwielbimy Pana Boga we Mszy św. następnie uformujemy korowód, który poprowadzi nas wszystkich na Bal Wszystkich Świętych do Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Na wszystkich przebranych czekają atrakcyjne nagrody z wspaniałym wodzirejem DuoPaulo. Serdecznie proszę Gospodynie o upieczenie ciasta, za które jak w ubiegłym roku będzie do wygrania sprzęt kuchenny.

13.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazuję najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.