Aktualności

XXV Niedziela Zwykła

1.Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przeżywanie Triduum Świętego Stanisława Kostki. W minioną niedzielę podczas Mszy św. dzieci otrzymały indeksy: „Chcę słuchać Ciebie”, do których otrzymają każdej niedzieli i w pierwsze piątki kolejne karteczki. Dodatkowo dla chętnych dzieci przygotowane zostały karteczki „ziarna”, które zabieramy do domu i w rodzinnym gronie rozwiązujemy. Gdy rozwiążemy, odcinamy dół z napisanym rozwiązaniem oraz pozostałymi danymi i wrzucamy do wyznaczonych miejsc w kościele. Raz w miesiącu będzie losowanie nagród dla dzieci.

2.Jutro w poniedziałek udaję się Pielgrzymką wraz z maturzystami na Jasną Górę. Zastępować mnie będzie ks. Andrzej Pękalski z Parafii Mykanów (diec. Częstochowska). Msza św. o godz. 18:00 w intencji Parafii następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.

3.Od najbliższej soboty Msze św. w ciągu tygodnia będą sprawowane o godz. 17:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

4.W czwartek, 28 września 2023 r., w 15. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach, już po raz piętnasty pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata. Modlitwie towarzyszą jak co roku określone intencje. W naszej Parafii miejscem wspólnej modlitwy będzie skrzyżowanie ulicy Głównej z ulicą Sportową przy krzyżu. 

Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5.W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. 

Pomiędzy Piątkiem, 29 września a poniedziałkiem 2 października będziemy w naszej Parafialnej wspólnocie przeżywać „Anielski Weekend”. Akcja ta ma na celu m.in. wzbudzić w nas chęć bycia Aniołem, czyli chęć czynienia dobra, budowania jedności i zgody w każdej wspólnocie. Patronka naszej Szkoły w Ostrowitem Maria Konopnicka pisała tak: „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem”. Na przyszłą Niedzielę do kościoła zapraszam dzieci ubrane na biało, a jeśli to możliwe to przebrane za Anioły. Na wszystkie Anioły czeka słodka niespodzianka.

6.W ramach naszego „Anielskiego Wekendu” będziemy w sobotę 30 września przeżywali 1 rocznicę śmierci Ks. Kanonika Kazimierza. Msza św. o godz. 17:00 po Mszy św. wspólna modlitwa na cmentarzu przy jego grobie. Dziękuję również naszej szkole za przygotowywanie apelu na piątek z racji tej rocznicy.

7.W przyszła niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 15:30 w Ciechocinie; o 16:30 w kościele parafialnym i o 18:00 w Nowym Ostrowitem, a w niedziele po każdej Mszy świętej. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci otrzymają plansze na których będą odnotowywać swój udział w nabożeństwach.

DIECEZJALNY KONGRES ŻYWEGO RÓŻAŃCA: 7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. Plan spotkania: 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju” (ks. Rafał Barciński), modlitwa jedną tajemnicą różańca, przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

8.W tym roku do przyjęcia I Komunii św. przygotowuje się w naszej parafii 12 dzieci pod czujnym okiem Ks. Proboszcza. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami odbywają do 20 października spotkania na Plebanii po ówczesnym umówieniu się. Kolejne spotkanie wszystkich w kościele Parafialnym po Mszy św. 27 października. W niedzielę 29 października 2023 r. o godz. 11:00 podczas Mszy św. poświęcenie różańców dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

10.Bardzo serdecznie zachęcamy chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Zapisy przyjmuje Ks. Proboszcz po Mszy Św. niedzielnej w zakrystii kościoła do końca września.

11.Nasza Parafia św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Jezusa Chrystusa” w dniach 23.02-1.03.2024 rok. Szczegóły na naszej stronie Parafialnej.

12.Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcam narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia

Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

13.Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary, za waszą modlitwę i troskę o wspólnotę parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.