ANIELSKI TYDZIEŃ

„ANIELSKI ROZKŁAD JAZDY”

Od Niedzieli 25 września rozpoczęliśmy Kolejny Anielski Tydzień w naszej Szkole Podstawowej i Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem. W liturgii Kościoła 29 września to liturgiczne wspomnienie świętych Archaniołów, 2 października to dzień Aniołów Stróżów. Na co dzień zapominamy o naszych Aniołach więc przeżycie tego tygodnia ma nam przypomnieć o ich obecności. Proszę o włączenie się w przeżywanie tego czasu zarówno przez dzieci w szkole stosując się do programu, jak i Rodziców przede wszystkim przez modlitwę.

Poniedziałek, 26 września – DZIEŃ POSŁANIA

ANIOŁ znaczy POSŁANY – pomyślmy jak przeżyć ten TYDZIEŃ. Niech będzie pełen anielskich zachowań. Cechy Prawdziwego Anioła: dobry, życzliwy, uprzejmy, pomocny, radosny, koleżeński, szlachetny, lubiany przez kolegów, wrażliwy na potrzeby innych. Liczę na kreatywność tak dzieci jak i nauczycieli. Można przygotować Anielskie wystroje sal lekcyjnych. Można przygotować Anielską dekorację ze skrzydłami i aureolą jako tło i na tym tle zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Ważne jest, by pamiętać o „Anielskiej” postawie.

Wtorek, 27 września – Dzień Archanioła Michała

DZIEŃ CZERWONY lub RÓŻOWY

Zachęcamy wszystkich by tego dnia ubrać się w odcieniach koloru czerwonego lub różowego. Czerwień to kolor miłości. Archanioł Michał to książę wszystkich Aniołów, który stanął w obronie Pana Boga i zwyciężył. Archanioł ten opiekuje się podróżnymi, ochrania tego, kto się do niego zwraca o pomoc. Po modlitwie do Archanioła Michała wyobraźmy sobie, że otaczamy osoby, które chcemy ochronić anielską mocą, obłokiem czerwonego koloru. Niech w naszym ubiorze nie zabraknie czerwonych lub różowych elementów.

Środa, 28 września – Dzień Archanioła Rafała

DZIEŃ ZIELONY

Rafał zajmuje się uzdrawianiem duszy, ciała i umysłu, stąd zieleń – kolor uzdrawiania. Zielony to także kolor nadziei. Postarajmy się by nasz ubiór szkolny tego dnia miał zielone dodatki.

Czwartek, 29 września – Szkolny Dzień Anioła Stróża

DZIEŃ BIAŁY I ANIELSKICH SKRZYDEŁ

Przychodzimy do szkoły przebrani za Aniołów. Staramy się ubrać jak najbardziej biało, a swoją klasę przyozdabiamy własnoręcznie wykonanymi aniołami. Technika pracy dowolna. 29 września to liturgiczne wspomnienie Świętych Archaniołów. Niech będzie to Anielski dzień w szkole.

Piątek, 30 września – Dzień Archanioła Gabriela

DZIEŃ ELEGANCJI

Czuwa nad naszym rozwojem duchowym. Można poprosić go o pomoc, kiedy czujemy się zagubieni, nie wiemy, jaka jest nasza ścieżka życiowa, co jest nam pisane.

Niech to będzie dzień elegancji – postarajmy się ubrać elegancko, SYMBOLEM ELEGANCJI JEST KRAWAT. Niech każdy się o niego postara i założy. To także dzień chłopaka.

Niedziela, 2 października – Parafialny dzień Anioła Stróża

Zapraszam wszystkie Anioły do kościoła w Ostrowitem, gdzie będzie Msza św. o godz. 11:00 dziękczynna za opiekę Aniołów Stróżów nad nami a prócz tego dla wszystkich Aniołów będzie czekał „niebiański pokarm”. Serdecznie zapraszam i zachęcam do jak najlepszego przeżycia tego tygodnia.                                                   Ks. Proboszcz