III Niedziela Wielkiego Postu

1.W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. W piątek, 8 marca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na godz. 19:00 Msza święta po której Droga Krzyżowa ulicami Nowego Ostrowitego. O zapewnienie bezpieczeństwa proszę naszych Strażaków.

3.W poniedziałek adoracja NS z spowiedzią o stałej porze. Na tę adorację zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4.We wtorek Msza św. po za Parafią. Biuro parafialne nieczynne.

5.W środę spotkanie scholii o godzinie 16:00 w plebanii, a po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego Zespołu Caritas.

6.W czwartek przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, od 16:00 Godzina Święta.

7.Tradycyjnie już podczas Wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty i wystrój do naszych kościołów na rok 2024. Ofiary na niniejsze cele zbiorą Radni Parafii przy tej okazji tworząc harmonogram peregrynacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który w Ciechocinie rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia zaś w Ostrowitem 18 września.

8.Zbiórka do puszek w minioną niedzielę na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes wyniosła 199 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

9.W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca – taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na prace remontowe i cele gospodarcze. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

10.Dziękuję za włączenie się w akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”, gromadząc ofiary w wielkopostnej skarbonce. Skarbonki przynosimy w wielką sobotę.

11.Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kolejnych rodzinach zgodnie ze spisem sporządzonym przez Radnych Parafii.

12.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie, ostatnie wolne miejsca – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

13.Odszedł do wieczności śp. Jan Rolbiecki zam. W Ciechocinie ul Dębowa, lat 71, pogrzeb miał miejsce w środę w Ciechocinie. Polecajmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

14.Wszystkim życzę dobrego przeżywania Wielkiego Postu. SZCZĘŚĆ BOŻE!