Pielgrzymka do Królowej

21 lipca (czwartek) bieżącego roku byliśmy z pielgrzymką autokarową w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie koło Kartuz. Było to pielgrzymka błagalna o dobre święte i liczne powołania do służby Bożej. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Jego Ekscelencji Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj.

Dziękowaliśmy Bogu za powołania, proszą za przyczyną Matki Najświętszej o uświęcenie kapłanów. W rozważaniu ksiądz biskup zwrócił nam uwagę, że to głównie od nas zależy jak będzie się kształtowało powołanie młodego pokolenia, że to my jesteśmy odpowiedzialni za jego rozwój. Mówił, że rodzina to pierwsze podstawowe sanktuarium, w którym budzi się powołanie. Po Mszy świętej o godz. 12:00 pomodliliśmy się rozważając stacje Drogi Krzyżowej. W drodze powrotnej zwiedziliśmy w Stryszej Budzie Park Miniatur, zatrzymaliśmy się w Sulęczynie na Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz w Lipuszu nawiedziliśmy grób śp. Ks. Mokwy. W Sulęczynie miejscowy Proboszcz Ks. Andrzej Karliński opowiedział nam historię kościoła, najstarszych zabytków jak również historię sprowadzenia relikwii św. Anny do Parafii, które uczciliśmy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za obecność i świadectwo wiary.

Pamiątkowe zdjęcie z Ks. Biskupem Arkadiuszem Okroj
Modlitwa przy stacjach Drogi Krzyżowej
Zwiedzanie Parku Miniatur w Stryszej Budzie
Zdjęcie z Księdzem kanonikiem Andrzejem Karlińskim – Proboszczem Parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie
Uczczenie relikwii świętej Anny

Modlitwa o powołania

Jezu Chryste, spójrz na dzisiejszy świat. Jest tyle potrzebujących dusz, a lekarzy wciąż mało. Obdarz Kościół święty licznymi zastępami kapłanów, którzy Twoją mocą ratować będą zagubione dusze od wiecznego potępienia. Ty widzisz, jak wiele jest na świecie zła. Spraw, by rozwijały się zgromadzenia zakonne, które nieustanną modlitwą i pracą wspomagałyby ludzi w dążeniu do świętości i wypraszałyby potrzebne łaski. Amen.