Rekolekcje Adwentowe

W dniach 8-10 grudnia przeżywaliśmy w naszej parafialnej wspólnocie rekolekcje adwentowe. Rozpoczęliśmy je pod przewodnictwem ks. Łukasza Jerkiewicza w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ojciec rekolekcjonista nawiązując do hasła roku liturgicznego przedstawił pesymistyczny i optymistyczny obraz kościoła.

Na rekolekcjach pojawiło się wielu naszych parafian oraz goście. Każdy dzień rekolekcji adwentowych to Msza Święta i wspólne konferencje, na których rozważane było Słowo Boże dotyczące poszczególnych sfer Życia Duchowego. Każdy uczestnik miał możliwość przeżywać swoje życie „na nowo” – wsłuchując się w słowa czytanego Pisma Świętego, mógł przemyśleć je, zastanowić się nad tym co czuje, jak je odbiera i w jaki sposób w życiu doświadcza Bożej miłości. Pomiędzy spotkaniami był czas na wspólne, swobodne rozmowy i modlitwy.

Na zakończenie rekolekcji zawierzyliśmy Matce Najświętszej nasze życie, nasze rodziny i naszą parafię, a Jej Syna Jezusa Chrystusa, który niebawem się narodzi, uznaliśmy za naszego Pana i Zbawiciela. Rekolekcje były radosnym spotkaniem z Maryją, Panem Bogiem oraz drugim człowiekiem. Mamy nadzieję, że przyniosą one w naszej parafii obfite owoce.