Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2.Rozpoczynamy od dzisiaj w naszej Parafii Misje Święte, które prowadzi dla nas Ojciec Sebastian Pięta, Misjonarz Krwi Chrystusa wraz ze swoim bratem, który dojedzie do nas jutro. Folder z planem tego ważnego wydarzenia w życiu naszej Parafii Radni dostarczali. Mam nadzieję, że dotarły one do wszystkich domów. Serdecznie proszę, by zaplanować wśród tylu ważnych spraw dotyczących naszego życia osobistego, rodzinnego i zawodowego, także te, które związane są z Misjami Świętymi. Są one bardzo ważne dla nas i dla naszej wiary. W środę będzie Msza św. tylko w kościele Parafialnym z nabożeństwem drogi krzyżowej, proszę o ciepły ubiór, gdyż pogoda nas nie rozpieszcza, proszę zabrać ze sobą świece, a Strażaków proszę o zabezpieczenie procesji. Porządek nabożeństwa na stronie internetowej parafii.

3.W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – Adwent. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych Rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan, to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa powinno rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa który nas kocha. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Poświęcenie rodzinnych wieńców adwentowych na każdej Mszy św.

4.W przyszłą niedzielę, 3 grudnia po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatek jest symbolem dobra i miłości, wspólnoty Kościoła, Parafii, Domowego Kościoła. Na znak tej wspólnoty, ciągle budowanej i przeżywanej, dzielimy się opłatkiem w Wigilie Bożego Narodzenia w swoich Rodzinach. W opłatek zaopatrzymy się u naszych wolontariuszek Caritasu parafialnego, który przyniosą nam one do domu. Ofiary składane im do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia naszego Parafialnego Caritasu.

5.Trwamy w miesiącu listopadzie, który mobilizuje nas do pamięci modlitewnej o naszych drogich zmarłych. W środę 29 listopada msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.

6.We wtorek misyjny dzień spowiedzi świętej, zadbajmy o to, by cała społeczność Parafii pojednała się z Bogiem.

7.W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona w czasie przeżywanych w naszej Parafii Misji. Zapraszam na czwartkowe Msze święte.

8.W pierwszy piątek miesiąca od godz. 11:00 objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. Proszę do Proboszcza zgłaszać taką potrzebę.

9.Od dzisiaj można zaopatrzyć się w świecę Caritas włączając się w akcję „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Świece są w rozmiarach duża/mała i odpowiednio kosztują 20/10 złotych.

10.Gorąco dziękuję wszystkim za obecność i wspólną modlitwę i życzę Bożej opieki w rozpoczynającym się tygodniu.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składam życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.