Weekend dla narzeczonych – przygotowanie

Weekend dla narzeczonych, to autorski program przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzony przez zespół Dobry Początek powołany przez biskupa diecezjalnego. Katechezę, będącą raczej świadectwem życia niż wykładem, prowadzą pary małżeńskie i księża.

Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Marii i Ludwika Beltrame Quattrocchi (Historia życia i świętości tych dwoje pokazuje, że świętość w małżeństwie jest możliwa, co więcej – pozwala małżeństwu pełnić cel, który mu Bóg wyznaczył. Uświęcając siebie, małżonkowie uświęcają świat, zmieniają go na lepszy.) odbyło się pierwsze spotkanie dla Par małżeńskich, które miejmy nadzieję zechcą włączyć się w przygotowanie takiego zespołu w obrębie naszego dekanatu rytelskiego. Spotkanie poprowadził ks. kan. Sławomir Ałaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin i ks. Proboszcz Tomasz Dawid.