Wspomnienie o ks. Jerzym

Ks pratat dr Jerzy Likierski (ur. 15 stycznia 1940 roku) został wyświęcony 2 czerwca 1963 roku w Pelplinie. Był kolegą rocznika święceń ks. Kan. Kazimierza Matyi. W swojej posłudze kapłańskiej był m.in. wicerektorem seminarium duchownego w Essen gdzie pracował przez 25 lat jako proboszcz Essen, był też budowniczym Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Jezusowego w Worzelu na Ukrainie i przez siedem lat rektorem tego seminarium.

Będąc na emeryturze przez 6 lat mieszkał w Ciechocinie i pomagał w duszpasterstwie naszej Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem. Jego troska i opieka jaką otaczał swojego kolegę kursowego szczególnie w trudniejszych momentach choroby była ogromna i pozostaje w pamięci wielu Parafian. Ostatnie lata swojego życia zmagając się z cierpieniem spędził w Domu Emerytów Archidiecezji Warszawskiej w Łomiankach-Kiełpin.
Zmarł 3 marca br

Różaniec za zmarłego ks. Jerzego w kościele parafialnym w Ostrowitem podczas co tygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, 6 marca o godz. 17:30. Dobry Jezu a nasz Panie…