XV Niedziela Zwykła

1.Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę. Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii  i życzymy, miłego wypoczynku aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

2.Składam serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w naszej Parafii. W minionym tygodniu zostały zakupione i wymienione drzwi główne w domu św. Jakuba. To koszt 1800 złotych. Przygotowujemy się też do odpustu parafialnego (31 lipca). Dziękuję za złożone ofiary do puszek w minionym tygodni na „świętopietrze” 317 złotych. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam ofiarność.

3.W poniedziałek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania (w godz. 18:30 – 19:30).

4.We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. Nie będzie Mszy św. wieczornej, Msza św. rano o 9:00.

5.W środę, 13 lipca, zapraszam na godz. 20:00 na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła i Apelem Jasnogórskim. Przynosimy ze sobą świece.

6.W piątek – wspomnienie św. Bonawentury.

7.W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

8.W dniach 17-26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie k/Kartuz uroczystości odpustowe. Pragniemy również i my jako parafia włączyć się w ich przeżywanie. Udamy się z pielgrzymką autokarową do Sianowa na Mszę św. w czwartek 21 lipca pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Chętnych którzy chcieliby się na pielgrzymkę tą zapisać prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze Parafialnym do 19 lipca, koszt wyjazdu to 70 złotych, ilość miejsc ograniczona. (w cenie jest przejazd, ubezpieczenie i wstęp do parku miniatur w Stryszej Budzie, który zwiedzimy z przewodnikiem w drodze powrotnej)

9.Serdecznie zapraszam na wczaso-rekolekcje naszej Parafii w Białogórze nad morzem w dniach 7 – 11 sierpnia br. Jest to wyjazd rodzinny. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u ks. Proboszcza. Ilość miejsc jest ograniczona. Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia.

10.Zapowiedzi przedślubne. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Zapowiedź I – 10.07; II – 17.07; III – 24.07

1)- Klaudia Rudnik, st. wolnego, zam. Brusy,

– Miłosz skwierawski, st. wolnego, zam. Ostrowite.

2)- Bożena Czaplewska, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Tomasz Konrad Sobkiewicz, st. wolnego, zam. Bydgoszcz.

Zapowiedź I – 3.07; II – 10.07; III – 17.07

3)- Angelika Bauer zd. Michalska, st. wolnego, zam. Ciechocin,

– Marcin Szostak, st. wolnego, zam. Ciechocin.

4)- Martyna Maria Śledzik, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Przemysław Knopek, st. wolnego, zam. Chojnice.

5)- Monika Sypniowska, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Szymon Piotr Król, st. wolnego, zam. Ostrowite.

Jeżeli ktoś zna przeszkody dotyczące zawarcia małżeństwa wyżej wymienionych osób proszę o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

Ks. Tomasz