XVI Niedziela Zwykła

1.Dziś XVI Niedziela zwykła w ciągu roku. Dziękując Bogu za dzisiejsze spotkanie na niedzielnej Mszy Świętej, prośmy, byśmy nigdy nie zatracili „najlepszej cząstki” naszego życia, jaką jest powołanie do autentycznej, osobowej więzi z Chrystusem. Dokonało się to (potencjalnie) w chwili Chrztu Świętego.

2.W tym tygodniu przypada: Jutro – śwętego Szymona z Lipnicy; w środę – błogosławionego Czesława; w piątek – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę – święto św. Brygidy.

3.Składam serdeczne podziękowanie za złożone w minionym tygodniu ofiary na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam ofiarność.

4.Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie k/Kartuz rozpoczynają się tygodniowe uroczystości odpustowe. Pragniemy również i my jako parafia włączyć się w ich przeżywanie. Udamy się z pielgrzymką autokarową do Sianowa na Mszę św. w czwartek 21 lipca pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Wyjazd autokaru z Chojnic w następującym porządku Nowe Ostrowite 7:00; Ciechocin 7:10; Ostrowite 7:20. Chętnych którzy chcieliby się na pielgrzymkę tą zapisać prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze Parafialnym do 19 lipca, koszt wyjazdu to 70 złotych, ilość miejsc ograniczona. (w cenie jest przejazd, ubezpieczenie i wstęp do parku miniatur w Stryszej Budzie, który zwiedzimy z przewodnikiem w drodze powrotnej).

5.Wielkimi krokami zbliża się odpust św. Jakuba. Będziemy go przeżywać w niedzielę 31 lipca sumą odpustową o godz. 12:00 sprawowaną przez Ks. Biskupa Arkadiusza Okroja. Z racji odpustu zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, Parafialny Zespół Caritas, naszych sołtysów, strażaków i wszystkich ludzi dobrej woli na spotkanie w domu św. Jakuba w piątek po wieczornej Mszy św. o 18:45.

6.Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej. Tego dnia rozpocznie się też tydzień św. Krzysztofa z racji wspomnienia z 25 lipca. To święto św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymów i naszej Parafii, a także wspomnienie św. Krzysztofa. Od niedzieli 24 lipca do soboty 30 lipca. Każdego dnia o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia po której pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Zapraszam zatem na indywidualną pielgrzymkę wszystkich użytkowników rowerów, hulajnóg, motocykli i samochodów do kościoła św. Jakuba w Ostrowitem po modlitwę i błogosławieństwo.

7. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

8.Serdecznie zapraszam na wczaso-rekolekcje naszej Parafii w Białogórze nad morzem w dniach 7 – 11 sierpnia br. Jest to wyjazd rodzinny. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u ks. Proboszcza. Ilość miejsc jest ograniczona. Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia.

9.Zapowiedzi przedślubne. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Zapowiedź I – 3.07; II – 10.07; III – 17.07

1)- Angelika Bauer zd. Michalska, st. wolnego, zam. Ciechocin,

– Marcin Szostak, st. wolnego, zam. Ciechocin.

2)- Martyna Maria Śledzik, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Przemysław Knopek, st. wolnego, zam. Chojnice.

3)- Monika Sypniowska, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Szymon Piotr Król, st. wolnego, zam. Ostrowite.

Zapowiedź I – 10.07; II – 17.07; III – 24.07

4)- Klaudia Rudnik, st. wolnego, zam. Brusy,

– Miłosz skwierawski, st. wolnego, zam. Ostrowite.

5)- Bożena Czaplewska, st. wolnego, zam. Ostrowite,

– Tomasz Konrad Sobkiewicz, st. wolnego, zam. Bydgoszcz.

Zapowiedź I – 17.07; II – 24.07; III – 31.07

6)- Julia Kubiak, st. wolnego, zam. Sąpolno,

– Robert Roman Bąk, st. wolnego, zam. Ciechocin.

Jeżeli ktoś zna przeszkody dotyczące zawarcia małżeństwa wyżej wymienionych osób proszę o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

Ks. Tomasz