XXV Niedziela zwykła

1.Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne.

2.Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli dobru i prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3.Dziś, 18 września, przypada także święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i w prawdziwej mądrości.

4.Dziś do Chojnic przybędą relikwie bł. Carla Acutisa, który jest patronem ludzi młodych oraz cyberprzestrzeni – tematem przewodnim spotkania z błogosławionym będzie Jego maksyma życiowa „Eucharystia jest moją autostradą do Nieba” – peregrynacja rozpoczyna się procesją sprzed Bramy Człuchowskiej o godz. 11.30 i przechodzi na Mszę Św. o godz. 12.00 do Chojnickiej Bazyliki, a następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. CARLA ACUTISA do godz. 13.45. Relikwie zostaną z nami do godz. 15.30.

5.Dzisiaj goszczą w naszej parafii Rycerze Kolumba. Jest taka propozycja, by w naszej Wspólnocie parafialnej również powstała grupa Rycerzy Kolumba. Rycerze zachęcają do tego na każdej Mszy świętej.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w sobotę, 1 października po Mszy świętej wieczornej około godz. 18:00 na spotkanie informacyjne do domu św. Jakuba. Więcej informacji o Rycerzach Kolumba znajdziemy w Aktualnościach na naszej parafialnej stronie.

6.W poniedziałek nie będzie co tygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu z powodu spotkania księży z biskupem.

7.Nowenna do św. Michała Archanioła od wtorku 20 września po Mszy św. o 18.00.

8.W środę zapraszam do domu św. Jakuba na spotkanie w ramach Parafialnego Klubu Seniora. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00.

9.W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

10.W sobotę z racji ślubu w Ostrowitem o godz. 15:00 nie będzie Mszy św. w Ciechocinie.

11.Serdecznie dziękuję Róży różańcowej świętego Jakuba za wsparcie dzieła jakim jest odnowienie feretronu i złożony dar w wysokości 1200 złotych; dziękuję wszystkim za złożenie ofiar na tacę inwestycyjną w minioną niedzielę.

12.W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

13.W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w naszej Parafii Anielski Tydzień.

14.Jako wspólnota parafialna przeżywamy obecnie Miesiąc Miłosierdzia, który ma na celu kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troskę o to, aby serca nasze były zdolne do miłości wzajemnej. Zachęcam do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.13.Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.