XXVI Niedziela zwykła

1.W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

wspomnienie św. Aniołów Stróżów w poniedziałek,

wspomnienie św. Franciszka z Asyżu w środę,

wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej w czwartek,

wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w sobotę.

2.Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga  i bliźnich, weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane po każdej Mszy Św. niedzielnej oraz od poniedziałku do soboty w Ciechocinie o 15:30, w Ostrowitem o 16:30 i w Nowym Ostrowitem o 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3.Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Zaś młodzież studencka – nasi synowie i córki, wnukowie wkrótce rozpoczną kolejny rok studiów. Te wszystkie intencje powierzajmy w osobistych modlitwach miłosiernemu Bogu.

4.W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika,  przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój… Jutro nie będzie co tygodniowej Adoracji NS i Mszy św. wieczornej z racji wizytacji w Silnie.

5.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: W pierwszy czwartek od godziny 16:00 Godzina Święta. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy o dobre, święte Powołania do Służby Bożej; W pierwszy piątek Proszę zelatorki Różańca o odmówienie różańca według stałego porządku. W czasie modlitwy różańcowej Sakramentalna Spowiedź św.; W pierwszą sobotę różaniec po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

6.Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 13:00.

7.DIECEZJALNY KONGRES ŻYWEGO RÓŻAŃCA: 7 października 2023 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Żywego Różańca. Do udziału zapraszamy moderatorów parafialnych, zelatorów i członków róż różańcowych oraz wszystkich, którzy pragną wspólnie dziękować za Dzieło Żywego Różańca i modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej w powierzonych intencjach, zwłaszcza w intencji pokoju. Plan spotkania: 10.00 zawiązanie wspólnoty, konferencja „Różaniec modlitwą pokoju” (ks. Rafał Barciński), modlitwa jedną tajemnicą różańca, przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

8.Bóg zapłać za ofiary składane na dzisiejszą tacę. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy kościele. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

9.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

10.Nasza Parafia św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Jezusa Chrystusa” w dniach 23.02-1.03.2024 rok. Lista jest zamknięta.

11.Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w godzinach urzędowania w celu omówienia przygotowania do ślubu.

Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia

Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

12.Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary, za waszą modlitwę i troskę o wspólnotę parafii składam serdeczne Bóg zapłać!