XXVII Niedziela Zwykła

1.Dziś druga niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata, o potrzebne nam łaski. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej, a na nabożeństwa październikowe w naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane po każdej Mszy Św. niedzielnej oraz od poniedziałku do soboty w Ciechocinie o 15:30, w Ostrowitem o 16:30 (z wyjątkiem piątku w tym tygodniu) i w Nowym Ostrowitem o 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2.Taca zbierana w dniu dzisiejszym, tj. 8 października, jako drugą niedzielę miesiąca, jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Za wszelkie ofiary przekazywane na rzecz naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

3.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentalnej spowiedzi św.

4.Spotkanie Seniorów tym razem we wtorek od godz. 14:00 w domu św. Jakuba. Serdecznie zapraszam Seniorów z całej Parafii.

5.W środę na 18:30 do domu św. Jakuba zapraszam na pierwsze spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej, potwierdzeniem zapisu niech będzie nie tylko deklaracja, ale i 1000 złotych wpisowego. Na Pielgrzymkę zapisało się 50 osób. Lista jest już zamknięta.

6.W Piątek przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19:00 i po Mszy św. Różaniec oraz procesja wokół kościoła.

7.W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

8.W przyszłą niedzielę, 15 października przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9.W przyszłą niedzielę, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. W intencji wszystkich tych dzieci z naszej Parafii odbędzie się Msza św. w sobotę w Ciechocinie o godz. 16:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

10.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

11.Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę lub w zakrystii. W naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych przez oktawę modlitw za zmarłych po Mszy św. parafialnej o godz. 17:00. W naszą modlitwę włączymy również w tym czasie 9 Mszy św. zbiorowych. Msze św. zbiorowe odprawione zostaną w następujących terminach 1.11 w Nowym Ostrowitem g. 8:00(1); w Ostrowitem godz. 12:00(2); 2-3.11 w Nowym Ostrowitem o godz. 18:30(3) (4); 4.11 w Ostrowitem o godz. 17:00(5); 5.11 w Ciechocinie o 9:30(6) i w Ostrowitem o 11:00(7); 7.11 w Ciechocinie o 16:00(8) i w Ostrowitem o 17:00(9).

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.

13.Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary serdeczne Bóg zapłać!