XXVIII Niedziela Zwykła

1.W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dziś przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. P każdej Mszy św. odbywa się tradycyjna Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia, czyli stypendia dla ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.

2.Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej oraz Ogólnonarodowe Referendum. Przypominamy, że udział w głosowaniu i referendum jest naszym obywatelskim prawem i obowiązkiem. Zachęcamy do skorzystania z tego prawa.

3.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej, a w nabożeństwach październikowych. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane po każdej Mszy Św. niedzielnej oraz od poniedziałku do soboty w Ciechocinie o 15:30, w Ostrowitem o 16:30 (z wyjątkiem piątku w tym tygodniu) i w Nowym Ostrowitem o 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentuz możliwością skorzystania z sakramentalnej spowiedzi św.

5.We środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6.W piątek – dzień modlitw za uczelnie katolickie, inauguracja roku akademickiego w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Rocznica pomordowania Kapłanów pelplińskich w 1939 roku.

7.Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Zapraszam dzieci, by przebrały się za małych misjonarzy z różnych krajów świata. Proszę, by przebrane przybyły do kościoła na 9:30 w Ciechocinie lub na 11:00 w Ostrowitem. W przyszłą Niedzielę również losowanie nagród z ziarenek. Serdecznie zapraszam!

8.Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na nowy rok 2024. Intencje można zamawiać po Mszy Św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii Parafii.

9. Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Św. i modli się za nich. Zachęcam wszystkich do podjęcia modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę lub w zakrystii. W naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych przez oktawę modlitw za zmarłych po Mszy św. parafialnej o godz. 17:00. W naszą modlitwę włączymy również w tym czasie 9 Mszy św. zbiorowych. Msze św. zbiorowe odprawione zostaną w następujących terminach 1.11 w Nowym Ostrowitem g. 8:00(1); w Ostrowitem godz. 12:00(2); 2-3.11 w Nowym Ostrowitem o godz. 18:30(3) (4); 4.11 w Ostrowitem o godz. 17:00(5); 5.11 w Ciechocinie o 9:30(6) i w Ostrowitem o 11:00(7); 7.11 w Ciechocinie o 16:00(8) i w Ostrowitem o 17:00(9).

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.

11.Kolekta inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 1923 złote. Za wszelkie dowody życzliwości, składane intencje i ofiary serdeczne Bóg zapłać!