Zimowisko parafialne zakończone!

W dniach: 22-27 stycznia 2023 roku, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem, zorganizowało Zimowisko dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i mieszkających na terenie naszej gminy. Udział w zimowisku wzięło 50 osób. Kierownikiem zimowiska był ks. Proboszcz Tomasz Dawid. A temat, jaki był realizowany brzmiał „Wartości w życiu młodego chrześcijanina”. W czasie zimowiska dzieci i młodzież realizowali zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne a także sportowe. Udało się nam wyjechać do kina i Parku trampolin w Słupsku, a także zwiedzić szkołę Policji. Korzystaliśmy z miejscowego Aquaparku oraz  lodowiska. W ramach zimowiska zorganizowane też zostały warsztaty z zaproszonym gośćmi.

W tym miejscu z całego serca dziękujemy: Bogu (za opiekę), Rodzicom i Parafianom za wsparcie modlitewne oraz Nadleśnictwu Rytel, Firmom Polipol i Lotos jak i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że udało się nam to zimowisko zorganizować i bezpiecznie przeprowadzić. Radość dzieci i młodzieży, połączone z uśmiechem na ich twarzach, były dla nas organizatorów (kierownika, wychowawców i animatorów) największą radością i motywacją do działania na przyszłość. Deo gratias!