Dożynki Parafialne 2022

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odbyły się nasze parafialne dożynki. Bardzo serdecznie dziękuję, za przygotowanie i udział w naszym dziękczynieniu. Dziękuję Sołtysom, oraz mieszkańcom poszczególnych sołectw. Bóg zapłać za wieńce dożynkowe, chleb i dary ołtarza. Dziękuję wam wszystkim,  którzy przez wstawiennictwo Wniebowziętej Maryi dziękowaliście Bogu za tegoroczne plony.

Z modlitwą Ks. Tomasz, proboszcz

Święto plonów odbyło się w Stolicy Kosznajderii. Mszę świętą dożynkową w parafialnym Kościele św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem odprawił ks. Piotr Lipkowski v-ce dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii diecezjalnej pelplińskiej. W czasie Mszy św. zostały pobłogosławione wieńce i dary z płodów rolnych trzech parafialnych sołectw: Ciechocina, Nowego Ostrowitego i Ostrowitego. Uroczystość religijną w kościele oraz wspólną zabawę dożynkową z mnóstwem atrakcji przygotowali parafianie na czele z księdzem Proboszczem Tomaszem Dawid. I zrobili to perfekcyjnie, z dbałością o każdy szczegół. O oprawę Mszy św. oraz muzykę podczas barwnego korowodu zadbała orkiestra dęta RAMBO BAND z okolic Kościerzyny. Korowód powiódł wszystkich na stadion, gdzie miejscowa młodzież prezentowała swoje talenty. Niezapomnianym występem popisały się Ciechocińskie Praczki wraz z Małymi Rycerzami z Ciechocina. Swój talent ukazała Julia Wittbrodt z Lichnowych. Ciekawym akcentem była obecność Pana Zygmunta Woś z Polskiego Związku Łowieckiego, który w ramach funkcjonowania programu edukacji ekologiczno – łowieckiej pt. ” Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom” miał okazję zapoznać dzieci wraz z rodzicami z materiałami edukacyjnymi na temat przyrody i łowiectwa. Imprezę na profesjonalnej scenie prowadził Pan Konrad Glejt. Dzieci wyskakali się również na dmuchańcach ufundowanych przez sołectwo Ostrowite oraz przy zabawach prowadzonych przez DuoPaulo. W czasie imprezy trwała Loteriada, gdzie każdy los był wygrywający ale prócz tego rozlosowano rower ufundowany przez Pana Artura Grugiel właściciela firmy Corsiva i weekend na Kaszubach w pensjonacie u Gosi ufundowany przez właścicieli Państwa Małgorzatę i Krzysztofa Reiter z Wieżycy gmina Stężyca. Po rozdaniu nagród uczestnicy imprezy pobawili się z zespołem muzycznym Cristo Dance. Nie zabrakło małej gastronomi przygotowanej przez parafialne KGW oraz Parafialny Zespół Caritas. Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa.