IV Niedziela Wielkanocna

1.Czwarta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele.

2.Kościół wzywa w Niedzielę Dobrego Pasterza do szczególnych modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Powołania są znakiem wiary ludu Bożego. Trudno wyobrazić sobie nasze życie chrześcijańskie bez kapłana. A przecież w świecie wiele jest takich miejsc, parafii, kościołów i ołtarzy, przy których kapłanów nie ma. Dziękujmy nieustannie Bogu za tych kapłanów, których mamy i prośmy, by naszym ołtarzom nigdy nie zabrakło sług Pańskich.

3.W poniedziałek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością pojednania się w Sakramencie pokuty i pojednania.

4.We wtorek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski; zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby ofiara jego męczeńskiej śmierci ciągle ożywiała wiarę Polaków.

5.W najbliższą środę, 24 kwietnia o godz. 16:00 w domu św. Jakuba próba scholii parafialnej, natomiast w kościele w Ostrowitem o godz. 18:30 odbędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6.W czwartek obchodzić będziemy święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to również dzień modlitw o urodzaje. Zapraszam szczególnie naszych rolników na wieczorną Mszę św. w czasie której będziemy się modlić w tej intencji. Nabożeństwo rozpoczniemy procesją dookoła kościoła.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o nasze świątynie i parafię pragnę z serca podziękować.