II Niedziela Wielkanocna

1.II Niedziela Wielkanocy nazywana Niedzielą Białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych kończy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

2.Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Katolickim 80. Tydzień Miłosierdzia. Celem jego jest budzenie wrażliwości na potrzeby naszych bliźnich, zwłaszcza chorych i ubogich. Obchody tego tygodnia są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia, czynionego na co dzień. Są też zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. W związku z tym można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Również dziś odbywa się zbiórka ofiar na diecezjalną Caritas. Dziś też Msza odpustowa o godz. 13:00 w Nowym Ostrowitem, której przewodniczy Ks. Piotr Pruski.

3.Dziś odbywają się wybory samorządowe. Przypominamy, że udział w nich jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Tak jak obowiązkiem katolika jest oddanie głosu zgodnie z dobrze ukształtowanym sumieniem.

4.Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Serdecznie zapraszam podejmujących modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców jutro o godz. 18:00 do kościoła parafialnego. Przynosimy ze sobą świece.

5.We wtorek Spotkanie Parafialnego Klubu Seniora od godz. 14:00. Serdecznie zapraszam

6.Zbiórka ofiar do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny wyniosła 218 zł. Bóg zapłać!

7.W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca – taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na prace remontowe i cele gospodarcze. Dzięki Państwa ofiarom w ostatnim czasie nasze kościoły zostały wzbogacone o nowe paramenty liturgiczne obrus wielkanocny, dwa zestawy bielizny kielichowej, kwiaty do grobu Pańskiego. Koszt nowego wystroju wielkanocnego wyniósł 2 286 zł.

8.Za wszelką pomoc, życzliwość i złożone ofiary materialne składam z serca płynące „Bóg zapłać”.

9.Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości miłosiernej. Niech Bóg ma nas w swojej opiece!!!

10.W tę niedzielę przyzywajmy szczególnie Miłosierdzia Bożego nad światem, prosząc o tak bardzo potrzebny pokój. Uczyńmy to słowami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej:

O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Serca Jezusowego

jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie…