I Niedziela Adwentu

1.Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Jest czasem świętowania odkupienia już dokonanego, lecz jeszcze nie w pełni ujawnionego. Ta perspektywa pozwala przeżywać swoje życie jako oczekiwanie na spotkanie z Panem.

2.Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 zapraszamy na „RORATY”, czyli Mszę Św. wotywną o Matce Bożej. Wcześniej, gdyż o 6:00 godzinki ku czci Matki Bożej. W związku z rozpoczętym Adwentem zapraszam wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszach św. roratnich na które przynosimy lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Będzie też losowanie figurki Dzieciątka Jezus oraz innych nagród. Po Mszy św. tradycyjnie będą rozdawane plansze i naklejki oraz gorące kakao dla dzieci i kawa dla dorosłych z dobrą niespodzianką. Proszę rodziców o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w tych spotkaniach i zapraszam do wspólnej modlitwy.

3.Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

4.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w przeżyciu Misji Parafialnych. Dziękuję Ojcom Misjonarzom Krwi Chrystusa ks. Filipowi i ks. Sebastianowi za wygłoszone Słowo Boże oraz posługę w konfesjonale. Za wszelkie dobro i kapłańską życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim dobrym duszom w naszej Parafii za troskę o strawę dla naszych gości. Bardzo dziękuję za każdy obiad i kolacje, za zapraszanie i otwartość serc, dziękuję też za dary na stół plebanijny.

5.Dzisiaj poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. W poświęcony opłatek zaopatrzymy się u naszych wolontariuszek Caritasu parafialnego, który przyniosą nam one do domu. Ofiary składane im do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia naszego Parafialnego Caritasu. Dzień wolontariusza przypada we wtorek proszę o modlitwę za nasz PZ Caritas.

6.Jutro dzień św. Barbary. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach ciężkiej pracy.

7.W środę – św. Mikołaja. Informacja dla dzieci: Św. Mikołaj mówił Proboszczowi, że ma dużo pracy, ale na pewno podczas rorat w tym tygodniu nas odwiedzi. Serdecznie zapraszam dzieci do modlitwy i wyczekiwania.

8.W czwartek w liturgii wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.

9.W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w porządku pierwszopiątkowym. Zapraszam szczególnie na godz. 12:00 do kościoła parafialnego na GODZINĘ ŁASKI, czyli modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

10.W kościele można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 10 zł, duża zwykła – 20 zł.

11.Caritas naszej Parafii jest organizatorem zimowiska dla dzieci w dniach 4-9 lutego 2024 roku. Koszt zimowiska to 800 złotych – to koszt transportu, noclegów i pełnego wyżywienia. Na atrakcje w trakcie zimowiska trzeba szukać dobrodziejów!

12.Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Caritas Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na II Rodzinny Bal Sylwestrowy przy muzyce DJ’a. Kawę, herbatę jeden gorący posiłek zapewnia organizator, reszta – własny koszyk. Koszt udziału to 80 zł,-/osoba stanowi Cegiełkę na dofinansowanie zimowiska parafialnego. Wodzirejem w czasie Balu będzie DuoPulo.

13.Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii!

14.Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe i gospodarcze naszej parafii. Tego dnia, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

15.Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!