I Niedziela Adwentu

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o 6:30. Wcześniej, gdyż o 6:00 godzinki ku czci Matki Bożej. W związku z rozpoczętym Adwentem zapraszam wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszach św. roratnich na które przynosimy lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Będzie też losowanie figurki Dzieciątka Jezus oraz innych nagród. Po Mszy św. tradycyjnie będą rozdawane plansze i naklejki oraz gorące kakao dla dzieci i kawa dla dorosłych z dobrą niespodzianką. Proszę rodziców o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w tych spotkaniach i zapraszam do wspólnej modlitwy.

3.W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Nowenna o stałej porze czyli 16:30.

4.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam na Godzinę Świętą od 16:00. W pierwszy piątek odwiedzę starszych i chorych parafian od godz. 13:00. Spowiedź przed każdą Mszą św. W pierwszą sobotę różaniec po Mszy św. o godz. 17:00.

5.Od dziś można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duża – 20 zł, mała 10 zł). Dochód przeznaczony jest na wsparcie naszego Parafialnego Caritasu.

6.Członkinie Parafialnego Zespołu Caritas zapraszam dziś w godzinie miłosierdzia czyli na 15:00 do plebanii na Koronkę i spotkanie.

7.Jutro zostaną poświęcone opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Opłatki te w tym roku, NIE będą roznoszone dla Rodzin naszej Parafii. Prosimy o ich nabywanie dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów, czy też znajomych w niedziele po każdej Mszy św., a w tygodniu w Ostrowitem u p. Kamili Bilińskiej, w Ciechocinie u p. Patrycji Francikowskiej, zaś w Nowym Ostrowitem u p. Krystyny Kostkowskiej. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ubezpieczenia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych.

8. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby naszych braci i sióstr na Wschodzie.

9.W zeszłym tygodniu zebrano w naszej Parafii do puszki 217 zł na pomoc dla ubogich. Pieniądze przesłałem na wskazany cel. Bóg zapłać!

10.Wszystkich – odwiedzającym nasze cmentarze – i czyniącym tam porządki – serdecznie proszę, aby – wszelkie zużyte, szklane znicze oraz plastikowe wkłady do zniczy – wrzucać – do kontenera – stojącego w rogu cmentarza – natomiast – zwiędłe kwiaty, czy ziemię w miarę możności – weźmy z sobą do domu. Za wspólne dbanie o porządek i czystość – z góry – bardzo dziękuję.

11.Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Caritas Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na Rodzinny Bal Sylwestrowy przy muzyce DJ’a. Kawę i herbatę zapewnia organizator, reszta – własny koszyk. Koszt udziału to pełnoletni 80 zł,- i niepełnoletni 40 zł stanowi Cegiełkę na dofinansowanie zimowiska parafialnego. Wodzirejem w czasie Balu będzie DuoPulo.

12.Jestem do Waszej dyspozycji – drodzy Parafianie. Nr telefonu parafialnego to 504 861 030. Adres mailowy naszej Parafii to: postrowite@diecezja-pelplin.pl Zapraszam też na naszą stronę na FB, oraz na stronę internetową www.ostrowite. diecezja-pelplin.pl

13.Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła na tacę lub na konto parafialne. Ofiary wpłacane na konto Parafii z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego” można sobie odliczyć od podatku. Nr konta naszej Parafii: 87 1090 2590 0000 0001 4862 8912.

14.Życzę wszystkim Parafianom i Gościom obfitości Bożych łask i pięknej niedzieli, Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia – dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim – szczęść Boże!