II Niedziela Adwentu

1.Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa.

2.Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze naszej parafii Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Już teraz informuję, że SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZEDŚWIĄTECZNA z udziałem księży spowiedników z naszego dekanatu będzie miała miejsce w czwartek, 21 grudnia od godz. 19:00 we wszystkich miejscowościach do ostatniego penitenta.

5.Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty na godz. 6:30 zapraszam na „RORATY”, czyli Mszę Św. wotywną o Matce Bożej. Wcześniej, gdyż o 6:00 godzinki ku czci Matki Bożej.

6.Wolontariuszki naszego Parafialnego Caritasu rozniosły opłatki do naszych domów. Bóg zapłać za złożone im ofiary przeznaczone na potrzeby naszego PZ Caritas. Parafianie przekazali prawie 3000 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.Jutro, w poniedziałek, zapraszam Seniorów do Plebanii na spotkanie w ramach Parafialnego Klubu Seniora. Początek spotkania godz. 14:00.

8.We wtorek o godz. 18:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

9.W kościele parafialnym można nabyć ostatnie świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom; mała świeca kosztuje 10 zł, duża – 20 zł.

10.Caritas naszej Parafii jest organizatorem zimowiska dla dzieci w dniach 4-9 lutego 2024 roku. Koszt zimowiska to 800 złotych – to koszt transportu, noclegów i pełnego wyżywienia. Na atrakcje w trakcie zimowiska trzeba szukać dobrodziejów!

11.Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Caritas Parafii św. Jakuba Apostoła w Ostrowitem zaprasza na II Rodzinny Bal Sylwestrowy przy muzyce DJ’a. Kawę, herbatę jeden gorący posiłek zapewnia organizator, reszta – własny koszyk. Koszt udziału to 60 zł,-/osoba stanowi Cegiełkę na dofinansowanie zimowiska parafialnego. Wodzirejem w czasie Balu będzie DuoPulo.

12.Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!