II Niedziela zwykła

1.Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

2.Przeżywamy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Program kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej Parafii:

15.01 (poniedziałek) – ul. Lichnowska i Szkolna: od. p. Studzińskich do p. Piechowskiej, 1400;

16.01 (wtorek) – ul. Główna i Szkolna: od p. Waldemara Borek do p. Gańcza, godz. 1400

17.01 (środa) – ul. Główna: od p. Duszak do p. Haftka, od godz. 1500;

18.01 (czwartek) – ul. Główna i Sportowa: od p. Sreberskich do p. Piorunek, od 1400;

19.01 (piątek) – ul. Główna: od p. Majer do. p. Stanisławski M., godz. 1400.

3.W miesiącu styczniu zmiana godzin Mszy Św. sprawowanych w naszym kościele w dni powszednie. Informacja o odprawianych Mszach Św. parafialnych znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej. W przyszłą sobotę Msza św. wieczorna o 16:30.

4.W całej Polsce trwa peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W naszej diecezji pod hasłem „Rodzina – w niej świętość się zaczyna” będzie pod koniec stycznia tylko w czterech miejscach. Udamy się do Chojnic na uczczenie Relikwii w dniu 28 stycznia. Zapisy na Autokar u ks. Proboszcza. Wyjazd z Nowego Ostrowitego 12:15 z Ciechocina 12:30 i Ostrowitego 12:45 powrót ok 15:30.

5.Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz utrzymania naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję za przekazywane ofiary dla Pana Organisty i dla ministrantów.

6.W dzisiejszą niedzielę taca zbierana podczas Mszy Św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

7.Bardzo proszę uczestników zimowiska o zwrot wypełnionych deklaracji do końca tego tygodnia. Kolekta w ostatnią niedzielę stycznia 28.01 będzie przeznaczona na dofinansowanie zimowiska.

8.Drogim Parafianom i Gościom życzę zdrowia i wielu łask Bożych. Szczęść Boże.