III Niedziela Adwentu

1.Dzisiejszą Niedzielą 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 21 grudnia od godz. 19:00 we wszystkich wioskach naszej Parafii. Zachęcam do dobrego przygotowania swoich serc i skorzystania z sakramentu pojednania.

2.Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

3.W dzisiejszą niedzielę, 17 grudnia przypadnie 87. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

4.Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

5.Zapraszam na ostatnie w tym roku Roraty. Do piątku o 6:30 i w sobotę o godz. 8:00. Po Mszy Roratniej oczywiście śniadanie.

6.W poniedziałek przedświąteczne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora, zbiórka zainteresowanych o godz. 12:30 przy plebanii.

7.Zwracam się z prośbą o pomoc Radnym parafialnym w przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w naszych świątyniach. Ustawienie wystroju Bożonarodzeniowego w kościele parafialnym w czwartek od godz. 10:00.

8.Starszych i chorych parafian odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek 22 grudnia. Proszę o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii parafii bądź sms-em na nr Proboszcza.

9.Przyszła niedziela to IV Niedziela Adwentu porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia przypada również, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

10.Msza św. Wigilijna w Nowem Ostrowitem o godz. 20:00 i w Ciechocinie o godz. 22:00. Msza Pasterska rozpocznie się o 00:00 w Ostrowitem.

11.Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na rzecz utrzymania naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary na tacę w II Niedzielę Miesiąca wyniosły 1827,90 zł.  Bóg zapłać!

12.W Poniedziałek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w następującym porządku: 9:30 Ciechocin; 11:00 Ostrowite; 13:00 Nowe Ostrowite.

13.W drugi dzień świąt (we wtorek) rozpocznę wizyty duszpasterskie plan w gazetce parafialnej i na stronie internetowej:

26.12 (wtorek) – droga dojazdowa północna strona: do p. Kardas od godz. 1500;

27.12 (środa) – droga dojazdowa, południowa strona: do p. Węsierskich – 1500;

28.12 (czwartek) – bloki 10, 11, 12 od 1500;

29.12 (piątek) – blok 9, godz. 1500; (od pierwszej klatki)

30.12 (sobota) – blok nr 8, godz. 1000; (od pierwszej klatki)

14.Do końca tygodnia można zapisać się na Rodzinny Bal Sylwestrowy przy muzyce DJ’a. Kawę i herbatę zapewnia organizator, reszta – własny koszyk. Koszt udziału to 60 zł,- /osoba.

15.Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową zatytułowaną „Bałkańskie Sacrum”. Głównym celem jest Czarnogóra, ale zwiedzimy również Medjugorie i Dubrownik. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.

16.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki.

17.Odeszedł do wieczności nasz parafianin śp. Jan Włódzik z Ostrowitego pogrzeb będzie miał miejsce we wtorek o godz. 12:00. Polecajmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.