III Niedziela zwykła

1.Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2.W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Serdecznie zapraszam.

3.We wtorek od 14:00 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Zapraszam na spotkanie wszystkich Seniorów naszej Parafii na 14:00 do Plebanii.

4.W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i modlitwy do św. Józefa. Natomiast na 18:00 do plebanii zapraszamy wszystkie dzieci chcące tworzyć nowy projekt w naszej Parafii czyli scholkę pod kierunkiem i wokalną opieką Pani Pauliny Stosik, której już dziś dziękuję za podjęcie się tego dzieła.

5.W czwartek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6.W piątek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

7.W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

8.Zakończyła się Wizyta Duszpasterska w naszych wspólnotach parafialnych. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie wyrazy życzliwości, gościnności. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Kolędy.

9.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Kolekta inwestycyjna minionej niedzieli wyniosła 1621 złotych. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca składam wdzięczne „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta na dofinansowanie zimowiska parafialnego, Bóg zapłać za ofiarność, otwartość i zrozumienie.

10.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 4200 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

11.Z okazji dnia babci i dziadka, życzymy opieki św. patronów Joachima i Anny, opieki Matki Najświętszej, aby otaczali ich swoją opieką. Niech dobry Bóg ma Was, kochani dziadkowie, zawsze w swojej opiece i obdarza dobrym zdrowiem.