IV Niedziela Adwentu

1.Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2.Przypominam: dzisiaj porządek Mszy Św. tak jak w niedzielę. Istnieje obowiązek udziału we Mszy Św. w dzisiejszą niedzielę (udział w Pasterce nie zastępuje udziału we Mszy Św. niedzielnej).

3.Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niedziela znosi post, ale tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

4.W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszych świątyń. W Ostrowitem Pasterka o godz. 00:00, w Ciechocinie o godz. 22.00, zaś w Nowym Ostrowitem o 20:00 W dzień Bożego Narodzenia w Msza św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem w Nowym Ostrowitem zamiast Mszy św. o 8:00 Msza św. będzie o 13:00. W dzień Św. Szczepana, w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, Msze Św. w porządku niedzielnym. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.W środę, 27 grudnia Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Pod koniec liturgii obrzęd błogosławienia wina.

6.W czwartek, 28 grudnia Święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

7.W piątek w tym tygodniu, Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych,

8.W przyszłą niedzielę, 31 grudnia kończymy rok 2023. Msze św. według porządku niedzielnego. Ta niedziela jest zarazem Świętem Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. jak co roku odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.

Drodzy Parafianie, w ostatni dzień roku kalendarzowego jeszcze bardziej uświadamiamy sobie potrzebę okazania dobremu Bogu wdzięczności. Z tej racji, w tym ostatnim dniu roku kalendarzowego zgromadzimy się w kościele Parafialnym na Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w tych ostatnich 12 miesiącach, podziękować za dary, które otrzymujemy nieustannie z Bożej ręki, za życie, za zdrowie i za naszych najbliższych. Zdając sobie sprawę z naszej ludzkiej ułomności również będziemy prosić o Boże miłosierdzie dla świata, dla naszej Ojczyzny, parafii i naszych rodzin przepraszając dobrego Boga za nasze grzechy. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem będziemy wypraszać także potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024.

9.Od wtorku (II dzień świąt) rozpocznę w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Ta wizyta jest dla nas darem: wzajemnych spotkań, modlitwy i błogosławieństwa Bożego. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii.

10.Pragnę wyrazić swoją wdzięczność Parafianom za pomoc w posprzątaniu i przystrojeniu naszych świątyń do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Państwu Mariuszowi i Wandzie Szlachetka z Racławek za przekazanie choinek na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

11.Mamy nadzieję, że spotkamy się bądź dzisiaj na Pasterce, bądź jutro na Mszy Św. w ciągu dnia w Uroczystość Bożego Narodzenia. Jednak tym wszystkim, którzy święta Bożego Narodzenia spędzą poza parafią, już dzisiaj przekazuję serdeczne życzenia świąteczne. Niech te dni pozwolą Wam na nowo zdumionymi stanąć wobec niepojętej miłości Boga, pogłębią Waszą wzajemną jedność i miłość w rodzinach. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.

12.Dziękuję wszystkim, którzy zapisali się na II Rodzinny Bal Sylwestrowy przy muzyce DJ’a z Wodzirejem Duo Paulo. Jest nas prawie 70 osób a zatem do 100 trochę brakuje więc gdyby, ktoś się zdecydował w tym tygodniu zapraszamy. Zabawę rozpoczniemy o godz. 19:00 zakończymy ok 2:30. Jako organizator zapewniam o gorącym posiłku, kawie, herbacie, reszta – własny koszyk. Koszt udziału to 60 zł,- /osoba.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki.