Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

•błogosławieństwo palm na każdej mszy św.;

•o godz. 11:00 procesja od figury Matki Bożej przy plebanii do  kościoła;

•Gorzkie Żale po każdej Mszy św.;

2.Serdecznie dziękuję za Wszystkie ofiary złożone na Kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z Sakramentu Pokuty i pojednania w miniony czwartek. Dziękuję księżom spowiednikom za poświęcony czas i posługę w konfesjonałach. Kto nie zdążył pojednać się z Panem Bogiem. Sakramentalna spowiedź:

Dzisiaj – w Niedzielę Palmową w Lichnowach;

w Wielki Poniedziałek – w Pawłowie i Nowej Cerkwi;

w Wielki Wtorek – w Raciążu.

4.Z racji spowiedzi w dwóch parafiach w Poniedziałek nie będzie mszy w naszym kościele, Msza św. poza parafią, zaś msza św. we wtorek będzie dopiero o godz. 18:00.

5.W Wielki Wtorek przedświąteczne odwiedziny starszych i chorych Parafian od godz. 10:00. Proszę o zgłaszanie takiej potrzeby. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

6.W Wielką Środę Nowenna do Matki Bożej i modlitwy do św. Józefa o godz. 16:30

TRIDUUM PASCHALNE ANNO DOMINI 2024

Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

7.WIELKI CZWARTEK – Liturgia Wieczerzy Pańskiej (ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa)

Msza św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Ostrowitem

•Podczas Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd obmycia nóg;

•Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – prowadzą Matki Różańcowe;

8.WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej (Nie sprawuje się Eucharystii)

•Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13:00, po zakończeniu Liturgii do godz. 21:00 według planu;

•godz. 15:00 początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronka;

godz. 17:00 – Liturgia Wielkiego Piątku w kościele Parafialnym w Ostrowitem;

•Gorzkie Żale o godz. 20:00;

•W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tak ilościowy jak i jakościowy;

9.WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

•Adoracja Najświętszego Sakramentu od 12:00 do 19:00

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 Ciechocin; o godz. 11:00 Nowe Ostrowite. O godz. 12:00 Ostrowite. Na poświęcenie pokarmów przynosimy podpisane skarbonki z jałmużna wielkopostną. W niedzielę Miłosierdzia rozlosujemy nagrody dla uczestników tej zbiórki;

•godz. 15:00 II dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia i Koronka dzieci młodzieży;

Liturgia Wigilii Paschalnej w kościele parafialny w Ostrowitem o godz. 19:00

(przynosimy ze sobą świece);

•Proszę o niesienie wszystkich feretronów, sztandarów i baldachimu;

10.NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

•Msze św. w Ciechocinie o 9:30, w Ostrowitem o 11:00 i w Nowym Ostrowitem o 13:00;

11.PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

•Tego dnia proszę radnych Rady Ekonomicznej Parafii o przeprowadzenie zbiórki do puszek na KUL

12.Zwracamy się z prośbą do parafian. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

13.Zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian w Świętym czasie Triduum. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wielki Piątek, 7 kwietnia
13:00 Ostrowite – ul. Szkolna, Polna i Sportowa
14:00 Ciechocin – ul. Dębowa